Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncepcja architektoniczna Francois Roche'a

W sobotę 23 lipca o godz 16:00 w Domu Narodowym w Cieszynie została zaprezentowana koncepcja architektoniczna mostu na Olzie autorstwa Francois Roche'a. Sam autor projektu odpowiadał na pytania zgromadzonych zainteresowanych tym przedsięwzięciem. Zostały wystawione zdjęcia, model mostu, rysunki, które będą wystawione podczas trwania w Cieszynie V Festiwalu Filmowego "Era Nowe Horyzonty".

Współpracująca z miastem Fundacja Galerii Foksal sprowadziła nad Olzę słynnego francuskiego projektanta Francois'a Roche, który znany jest z wielu oryginalnych pomysłów. Cieszyn zdobył unijną dotację i zleciło Roche wykonanie koncepcji architektonicznej nowego mostu na Olzie.

Zaprojektowany most ma bardzo oryginalną konstrukcję, z węzłem na środku. By przejść na drugą stronę mostu będzie trzeba pokonać pętlę - ma ona symbolizować granicę, która już nie dzieli. Węzeł ten będzie służył za platformę widokową, z której będzie można podziwiać panoramę wzgórza zamkowego. Cała konstrukcja ma być intensywnie oświetlona.

Most ma być atrakcją turystyczną, która będzie przyciągać zwiedzających do Cieszyna. 

      
      
      
   foto: M. Fielek
 
źródło: własne
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: