Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Moiczek obroniła Mistrzostwo

Aleksandra Moiczek z Goleszowa, obroniła 23 września na Mistrzostwach Polski Juniorów w Bydgoszczy tytuł Mistrzyni i pierwsze miejsce z ubiegłego roku w konkurencji Pistolet pneumatyczny 60 strzałów.

Aleksandra Moiczek we wtorek (19 września br.) odebrała wyróżnienie za osiągniecia sportowe na Gali Sportu Powiatu Cieszyńskiego Pisaliśmy: Za nami uroczysta Gala Sportu Powiatu Cieszyńskiego, a już cztery dni później (23.09.2023r.) wystrzelała drugie z rzędu Mistrzostwo Polski Juniorek w pistolecie pneumatycznym (60 strzałów) w Bydgoszczy, gdzie od początku trafiała bardzo dobrze, powiększając stopniowo przewagę nad rywalkami, by ostatecznie "odskoczyć" im w finale na 13 punktów.

Aleksandra Moiczek (2004) mieszka w Goleszowie, przygodę ze sportem strzeleckim rozpoczynała pod okiem Śp. Krzysztofa Bułki w karabinie, potem przeszła na pistolet. Strzelała dla Cieszyńskiego Bractwa Kurkowego, obecnie reprezentuje barwy Klubu ŚTS Tychy, jej trenerem jest Krzysztof Rymski. Jest członkinią kadry juniorskiej w pistolecie. Ola jest kilkukrotną drużynową brązową medalistką mistrzostw Polski w konkurencjach pistoletu sportowego i pneumatycznego, dwukrotną mistrzynią Polski juniorów w pistolecie sportowym i srebrną medalistką MP juniorów mł. w pistolecie pneumatycznym. Ustanowiła rekord Polski juniorek młodszych w pistolecie pneumatycznym, uznana została najlepszą zawodniczką Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz najlepszą zawodniczką roku 2021 w pistolecie sportowym.

 Nagranie z zawodów można zobaczyć w materiale Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego:

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: