Modlitwa, czapki i PyeongChang

Już 9 lutego 2018 roku ponownie zapłonie ogień olimpijski, tym razem obwieszczający początek zmagań sportowców w zimowych dyscyplinach. W tym roku zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w PyeongChang w Korei. Przez 17 dni będą tam rywalizować najlepsi sportowcy z całego świata.

W związku z tym ważnym wydarzeniem dla sportów zimowych, Parafia Ewangelicka w Szczyrku podczas trwania Olimpiady organizuje ekumeniczne nabożeństwa ze Słowem Bożym i naturalnie - modlitwą o pokój i błogosławieństwo dla świata i Igrzysk Olimpijskich - PYEONGCHANG 2018 .

Tak jak cztery lata temu, Parafia Ewangelicka chce obdarować dzieci, które biorą udział w nabożeństwie i modlitwie podobnymi kolorowymi czapkami jakie mają skoczkowie narciarscy. Przy okazji przypomnijmy, że Polska marka sportowa 4F przygotowała oficjalne stroje dla sportowców.

Czapki zaczynamy powoli zbierać . O pierwsze kolorowe czapki poprosiliśmy listownie gospodarza Igrzysk Olimpijskich, Prezydenta Korei Południowej Moon Jae-in . Swoje prośby skierowaliśmy też do Polskiego Komitetu Olimpijskiego , Ministra Sportu, Centralnego Ośrodka Sportu , Burmistrzów i Wójtów Beskidzkiej 5 oraz do Starostów Powiatów. Zwrócimy się także do posłów naszego rządu i posłów w Parlamencie Europejskim oraz do wielu innych osób . Liczymy na życzliwość i ofiarność w postaci przekazania kolorowych czapek – informuje portal ox.pl ks. Jan Byrt. - będzię to zachęta, by dzieci uprawiały sporty zimowe.


red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-14 15:32:33
torcin: Zamiast modlitwy kamień i kołyskę na drogę, to takie medialne.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją