Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Modelarstwo u nas nie zaginie

W ramach akcji „Lato w mieście” Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” zorganizował warsztaty modelarskie dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Każdy o tym wie, że latem w mieście nie trzeba się nudzić, oferta COK zadowoli z pewnością najbardziej wymagające gusta. Jedną z atrakcji, która szczególnie przyciąga najmłodszych mieszkańców Cieszyna są warsztaty modelarstwa. W tym roku spotkania odbywają się pod nazwą MODELARSKIE ABC...  Zajęcia dla dzieci prowadzi Jerzy Pilch, instruktor modelarstwa lotniczego i okrętowego, oraz sędziego modelarstwa rakietowego, który wielokrotnie sędziował na mistrzostwach Polski.

Podczas cyklu dwóch spotkań uczestnicy warsztatów  mogą zgłębiać „lotniczą” wiedzę, wykonać własnoręcznie jeden z pierwszych w życiu modeli i być może zarazić się pasją tworzenia od samego Jerzego Pilcha, który tą sztuką zajmuje się od dzieciństwa.

- 28 lipca spotkamy się ponownie, wtedy wszystkie wykonywane przez nas szybowce będą już gotowe – podkreśla prowadzący zajęcia Jerzy Pilch -  styropian, klej, gumki tzw. recepturki, patyczki – to podstawowy budulec każdego modelu. Osoba, która zaczyna swoją przygodę z modelarstwem musi posiadać kilka cech, które są w tej pracy niezbędne. Są to cierpliwość i dokładność, bez tego ani rusz. Jednak można z czasem te cechy dopracować.

Zajęcia pokazały, że modelarstwo to nie tylko „konik” panów, dziewczęta w tej dziedzinie radzą sobie doskonale.

- Podobne warsztaty odbyły się niedawno również w Goleszowie. Spotkania przyciągnęły wielu chętnych. - Przyjechały dzieci z różnych stron. Byli uczestnicy z Goleszowa, Bażanowic, Dzięgielowa, Godziszowa, Kozakowic i ze Skoczowa – mówi prowadzący – najmłodsza uczestniczka miała siedem lat.  Jak tak dalej będzie modelarstwo u nas nie zaginie.

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: