Mobilnie z historią przez Śląsk Cieszyński. Aplikacja VIA Ducalis gotowa

Posiadacze telefonów komórkowych mogą już korzystać z nowej, multimedialnej aplikacji mobilnej ''Droga Książęca - Via Ducalis'. Aplikację można pobrać bezpłatnie z sklepu Google Play. Na razie dostępną jest tylko na system 'Android', ale jak zapowiada Starostwo Powiatowe w Cieszynie, wkrótce mają być dostępne również i inne systemy.

Multimedialny przewodnik GPS „Droga Książęca - Via Ducalis” to wyprawa w przeszłość – do czasów kiedy na Śląsku Cieszyńskim panowali najpierw Piastowie, a następnie  Habsburgowie.  Odwiedzając obiekty szlaku każdy może sam poznać niezwykle bogatą, ale też niełatwą historię tych terenów. Aplikacja swoim zasięgiem obejmuje historyczny obszar Śląska Cieszyńskiego, a więc tereny obecnie znajdujące się zarówno na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jak i Republiki Czeskiej. Do odwiedzenia ciekawych zabytków zapraszają Cieszyn i wiele innych, malowniczych miejscowości. Użytkownik może korzystać z geolokalizacji, dzięki której nie tylko pozna swoją lokalizację, ale może także znaleźć drogę do wybranych obiektów szlaku. Wszystkie obiekty posiadają opis, który można przeczytać i wysłuchać. Do zapoznania się z  historią zapraszają m.in. Zamek Grodeckich, Pałac Baronów Kotulińskich, Pałac Larishów czy też Muzeum Beskid w Zamku Piastowskim.
Mobilny przewodnik zawiera także moduł wydarzeń z opcją dodawania ich do planera – dzięki temu każdy będzie na bieżąco z wydarzeniami, które odbywają się na szlaku Via Ducalis.

Aplikacja posiada także skaner QR kodów, opcję sharowania na portalach społecznościowych i moduł dojazdu. Do działania nie jest wymagany ciągły dostęp do internetu – jest on niezbędny jedynie do przeprowadzenia aktualizacji czy korzystania z opcji wyznaczania trasy dojazdu. Mobilny przewodnik posiada także czeską wersję językową.

Aplikacja powstała w ramach projektu pn. „Śląsk Cieszyński dla wszystkich”, który realizowany jest przez Powiat Cieszyński wraz  wraz z partnerem czeskim – Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy w Trzyńcu.  Przewodnik dostępny jest na system Android (w planach jest opracowanie aplikacji na systemy Windows Phone oraz iOS), a pobrać można go bezpłatnie z serwisu Google Play.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją