Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mnich: zwarcie i pożar

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek (29.08.2019) po godzinie 19 w Mnichu. W wyniku uderzenia pioruna doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym, co doprowadziło do pożaru pralki. Na szczęście ogień został szybko opanowany, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Piorun uderzył około godziny 19:30. W związku ze zwarciem instalacji elektrycznej w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Tuwima w Mnichu doszło do pożaru pralki w pomieszczeniu piwnicznym. Na miejscu szybko pojawili się strażacy - Jak się okazało najprawdopodobniej na skutek wyładowania atmosferycznego, doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i pożaru pralki w pomieszczeniu piwnicznym. Do zadań strażaków należała ewakuacja mieszkańców na zewnątrz, lokalizacja i dokładne ugaszenie pożaru, wyniesienie spalonych elementów wyposażenia na zewnątrz, oddymienie budynku i sprawdzenie pod kątem obecności tlenku węgla. Nie było osób poszkodowanych – wyjaśniają strażacy z OSP Mnich.

Na miejscu pracowały zastępy z wszystkich jednostek OSP Gminy Chybie oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skoczowie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: