Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Młodzież w Jaworzu listy pisze. Chcą sprzątać gminę

Kuba, uczeń 4 klasy jaworzańskiej SP1, napisał list do wójta gminy Radosława Ostałkiewicza. Pisze w nim o śmieciach, które po roztopach da się zauważyć niemal wszędzie. - Ich ilość jest tak duża, że dziś już wiem, iż sami z bratem nie damy rady tego uprzątnąć - podkreśla młody Jaworzanin.

- Te śmieci są bezpośrednim zagrożeniem nie tylko dla nas, ludzi, ale także dla zwierząt. Nasze psy dwa razy zraniły sobie łapę, gdyż nie rozpoznały w lesie roztrzaskanej butelki! Na dzikie zwierzęta również czeka niemało niebezpieczeństw. To naprawdę smutne, że środowisko naturalne Jaworza jest miejscami tak zaśmiecone - dodaje 4-klasista, prosząc wójta o wsparcie inicjatywy "Śmieciobranie", która zakłada "wiosenne porządki w Jaworzu". - Wierzę w Pana charyzmę oraz umiejętność porywania ludzi do wspólnej pracy - kończy.

Listu nie mógł pozostawić bez odpowiedzi wójt gminy. - Zapewniam, że to prawda, o czym na bieżąco informują mnie pracownicy Referatu Obsługi Techniczno-Gospodarczej, którzy starają się reagować na te akty przyrodniczego wandalizmu - napisał Ostałkiewicz w mediach społecznościowych.

Samorządowiec deklaruje także wsparcie akcji sprzątania śmieci. - Kuba pisze, że to nie jest moja wina, że ludzie śmiecą, ale mogę coś zrobić w tej sprawie... Pewnie, że mogę, a nawet chcę! Już od dzisiaj pracujemy nad #śmieciobranie.m w Jaworzu, aby tuż po majówce (może ciut nas odblokują wtedy) wspólnie z radnymi zorganizować taką akcję. Włączycie się w to razem ze mną i z Kubą? - pyta wójt.KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-22 19:46:24
wyśmienity cwaniaczek: to posprzątaj tatusiu lub mamusi a nie wal ściemkę ,że berbedż z 4 klasy taki list wysmarował, zdjęcia zrobił :):) nosz qwa młody się ledwo podpisać umi a tu elaborat maturalny pierdyknoł :):)
2021-04-22 19:47:45
wyśmienity cwaniaczek: to posprzątaj tatusiu lub mamusi a nie wal ściemkę ,że berbedż z 4 klasy taki list wysmarował, zdjęcia zrobił :):) nosz qwa młody się ledwo podpisać umi a tu elaborat maturalny pierdyknoł :):)
2021-04-22 20:20:47
donekT: Inicjatywa godna pochwały, choćby w tej swój udział miało starsze pokolenie. Zadziwiająca jest również reakcja ze strony wójta, samorządowcy nie mają w zwyczaju odpowiadać na pisma, które nie noszą znamion formalnego charakteru, tym bardziej, jeżeli nie zmusza ich do tego KPA.
2021-04-22 20:36:53
donekT: Poszczególne redakcje z regionu, wespół z ich naczelnymi, mogą brać przykład ze strony jaworzańskiego samorządu. Nie mają w zwyczaju odpowiadać na listy — choć przyzwoitość nakazuje — w szczególności, jeżeli te dotyczą zasad etyki dziennikarskiej (której współpracownicy i współpracowniczki jednej z redakcji dają nam ostatnimi laty piękne popisy), kultury wypowiedzi w przestrzeni publicznej (także o Tobie mowa + wyśmienity cwaniaczek), braku profesjonalizmu, czy krzewienia niepożądanych społecznie zachowań, za które wbrew oficjalnym deklaracjom, poszczególne redakcje ponoszą współodpowiedzialność, chociażby poprzez udostępnianie narzędzi i pospolitą bierność, okazywaną przez te redakcje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: