Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Młodzież i seniorzy aktywni w Goleszowie

Jak przyznaje wójt Sylwia Cieślar, ważna jest dla niej współpraca zarówno z młodszym, jak i starszym pokoleniem mieszkańców. Przy magistracie aktywnie działa Młodzieżowa Rada Gminy, a niedawno został otwarty trzeci już Klub Seniora.

Młodzieżowa Rada Gminy Goleszów działa od października ubiegłego roku, a w jej skład wchodzi 15 uczniów ze szkół w Bażanowicach, Dzięgielowie, Goleszowie oraz Cisownicy. - Konsultujemy z nimi pewne działania - mówi Cieślar. - Obecnie organizujemy dla nich wyjazd do Katowic, gdzie spotkają się z przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego oraz ze swoimi kolegami z Młodzieżowego Sejmiku - dodaje.

Wójt podkreśla też, że młodzi Goleszowianie mają różnorodne pomysły. - Pracujemy jednak przed wszystkim nad tym, by myśleli nieco bardziej o swoich potrzebach, jako młodego pokolenia, a nie o sprawach dorosłej rady gminy. Pytamy o ich oczekiwania, o to czego im brakuje w gminie, jakimi wydarzeniami byliby zainteresowani. Ostatnio rozmawialiśmy o letnim kinie plenerowym, które możnaby zrobić za GOK-iem.

W gminie aktywnie działają także seniorzy. Na początku marca został otwarty już trzeci Klub Seniora - pierwszy działa od 2020 roku w Bażanowicach, drugi od ubiegłego roku w Cisownicy, a teraz działalność rozpoczął trzeci, w Dzięgielowie. Są też plany na stworzenie czwartego w Goleszowie Równi.

Kluby otwarte są dwa razy w tygodniu, a na odbywające się w nich zajęcia chodzi ponad setka osób. - Działają przede wszystkim po to, aby seniorzy mogli się spotkać i porozmawiać, wyjść z domu. Odbywają się w nich różnego rodzaju spotkania - z psychologiem, prawnikiem, ale też choćby warsztaty z wypiekania chleba. Organizowane są także wycieczki, seniorzy korzystają też z naszego basenu w Cisownicy - wyjaśnia Cieślar.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: