Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Młodzi tropiciele przyrody wyruszyli w teren

Pogoda dopisała w ubiegłą środę podczas kolejnej wycieczki przyrodniczej. IV i V klasisci z S.P. nr 5 w Cieszynie pojechali pod opieką Joanny Gawlas do Pogórza. Tam wyruszyliśmy na ścieżkę przyrodniczą "ZALAS".

Ścieżka zaczyna się na przystanku Pogórze Las. Pierwszy odcinek prowadzi wzdłuż lasu ulicą Zalesie. - Następnie po zapoznaniu się z dwoma tablicami poglądowymi przedstawiającymi florę weszliśmy w las. Kolejną atrakcją był pomnik przyrody nieożywionej - Głaz narzutowy. Następnie dotarliśmy do Białego Krzyża. Dalsze tablice opisują faunę zamieszkującą teren leśny. Dalej ulicą Zalas i Dworcową dotarliśmy do nieczynnej stacji ze zniszczonymi zabudowaniami kolejowymi. Drogą polną, a następnie ulicą Dębina dotarliśmy na koniec ścieżki zamykając jej pętlę – relacjonuje Jan Machała z Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Sląski, który wycieczkę prowadził.

Z kolei w czwartek, przy jeszcze piękniejszej pogodzie, pierwszaki pod opieka Aleksandry Juroszek poznawały kolejne pomniki przyrody na terenie miasta Cieszyna. - Przeszliśmy Cieszyńską Wenecją do ulicy Dojazdowej, gdzie mieliśmy okazje wejść na widownię hali sportowo-widowiskowej-lodowiska. Na ul. Sportowej podziwialiśmy grupę jesionów, a dalej wzdłuż Olzy dotarliśmy na Wzgórze Zamkowe. W drodze powrotnej weszliśmy jeszcze do Parku Kościelnego poznając kolejną grupę pomników przyrody. Drugą jesienną wycieczkę pierwszoklasistów zwieńczyło zdobycie odznaki "Tropiciel Przyrody" w stopniu brązowym – relacjonuje Machała, który prowadził obie wycieczki.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: