Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodzi programiści w SP4

Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie przystąpiła do realizacji projektu „Informatyka Twórcza z Baltie”. Uczniowie, nauczyciele "czwórki" oraz innych cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyli w warsztatach organizowanych w SP4.

Kuratorium Oświaty w Katowicach wspólnie z SGP Systems (Czechy) przy współpracy Stowarzyszenia KISS rozpoczynają realizację międzynarodowego pilotażowego projektu „Informatyka Twórcza z Baltie”, którego celem jest zamienić młodych użytkowników komputerów w młodych programistów.

Warsztaty odbyły się w miniony piątek (25 lutego). Prowadzącym był twórca „Baltiego”, Czech Bohumir Soukup, z którym współpracuje Kuratorium Oświaty w Katowicach. W spotkaniu uczestniczyli również: senator RP Sławomir Kowalski, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Andrzej Jerzy Mróz oraz Bogdan Ficek.dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych w Cieszynie.

- Nasi uczniowie rozpoczęli właśnie przygodę z programowaniem informatycznym, bo program „Baltie” pomaga zamienić młodych użytkowników komputerów w młodych programistów. Przystępując do realizacji projektu, dzieci już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej będą mogły uczyć się programowania. Główna postać programu „Baltie” - mały czarownik umie wykonywać różne polecenia i czarować na swojej scenie. Program wyposażony jest również w edytor grafiki i animator, dzięki którym można tworzyć własne przedmioty – przyznają nauczyciele SP4 w Cieszynie.

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: