Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodzi artyści docenieni

Kilkadziesiąt zespołów teatralnych, tanecznych, muzycznych i folklorystycznych, reprezentujących szkoły i ośrodki kultury gmin Śląska Cieszyńskiego wzięło udział w Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Cieszyn 2013. Nagrody najlepszym przyznano w Skoczowie.

Powiatowy Przegląd Dziecięcy i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych organizowało Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej, Starostwo Powiatowe i miasto Cieszyn. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt zespołów teatralnych, tanecznych, muzycznych i folklorystycznych, reprezentujących szkoły i ośrodki kultury gmin Śląska Cieszyńskiego.


Występy młodych artystów w Teatrze Narodowym w Cieszynie oceniało jury w składzie: Danuta Koenig, Jadwiga Sikora, Ewa Bogdanowicz, Karolina Małysz, Karol Suszka.   


W kategorii zespoły taneczne jurorzy  przyznali wyróżnienie I stopnia grupom: „eMDeKa- Kru” i „Absurd” z MDK Prażakówka Ustroń. Wyróżnienie II stopnia otrzymały: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie i zespół „Merlin” z Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie.
Zespół teatralny „Entliczek-Pentliczek” z Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu otrzymał wyróżnienie I stopnia w kategorii zespołów teatralnych.


Wyróżnienie I stopnia w kategorii  zespoły muzyczne otrzymały: zespół wokalny z Gimnazjum w Goleszowie i zespół wokalno-instrumentalny „Bemolki” z Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustroniu.


W kategorii zespoły folklorystyczne w ocenie jury na wyróżnienie I stopnia zasłużyły: zespół folklorystyczny „Pogórzanie” z Zespołu Szkół nr 5 w Pogórzu i zespół folklorystyczny „Mała Brenna” z Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu w Brennej.


Nagrody wręczono w skoczowskim ratuszu.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: