Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Młodsi także potrafią!

Kolejna runda ligowego szczypiorniaka zaczęła się dla MKS'u Ustroń w piątek 25.10. Zespół juniorów pojechał do Zabrza, zmierzyć się z pretendentami do kolejnego tytułu Mistrzów Śląska. Faworytem byli gospodarze, czyli Górnik I Zabrze i niespodzianki nie było.

Założeniem dla młodszego zespołu było zdobywanie doświadczenia, niemniej gorycz porażki okazałą się dość wysokim kosztem tej lekcji handball'a. Dla ambitnych i walecznych chłopaków nie miało znaczenia, że przegrana była oczywistością. Próbowali stawić czoła, ale atutom gospodarzy nie mogli przeciwstawić żadnego własnego. Zaś Górnik I Zabrze, to przede wszystkim starsi o rok Mistrzowie Polski, w dodatku grający na własnej hali o pełnych wymiarach. Chociaż nasi szczypiorniści we wszystkich wyjazdowych meczach wychodzą na pełny wymiar boiska, to jednak trenowanie na własnym, o zmniejszonych wymiarach, pozostawia jego piętno na zawodnikach. Mecz przebiegał pod kontrolą gospodarzy i zakończył się 44:16 (20:5). Na pocieszenie dodam, że zabrzanie takie pogromy serwują wszystkim drużynom w lidze.

Ale MKS to nie tylko juniorzy. Już w poniedziałek prestiż klubu obronili Młodzicy. Goszcząc na hali SP1 w Ustroniu KS Viret CMC Zawiercie, zagrali bardzo dobre zawody. Zwłaszcza pierwsza połowa spotkania, to koncertowa gra młodych ustronian. Chociaż mecz wygrali czterema bramkami, to przez większość spotkania prowadzili o wiele wyżej. Wygrana 23:19 (15:8) z Zawierciem smakuje tym bardziej, że tego mocnego zespołu nigdy nie pokonali.

Kolejna świetna wiadomość nadeszła z Gliwic, gdzie pojechały Młodziczki MKS'u. Informacja o treści: SPR Sośnica Gliwice - MKS Ustroń 15:17 wołała ogromną radość. Tu także widać postępy i Młodziczki z Ustronia z meczu na mecz rosną w siłę.

W podsumowaniu trzeba przede wszystkim docenić, że w liczącym niewiele ponad 15 tys. mieszkańców Ustroniu, znakomici szkoleniowcy potrafili wykreować tyle teamów, śmiało stających w szranki o zwycięstwo z reprezentantami śląskich aglomeracji.

K. Medwid

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: