Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzostwa Świata w Brennej?

Przedstawiciele Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem gościli w piątek (13.10) Brennej. W miejscowości nad Brennicą miałby powstać profesjonalny tor dla BMX, na którym tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku mogłyby się odbyć Mistrzostwa Świata.

Wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego odbyła się w piątek, 13 października. W spotkaniu udział wzięli m.in. prezes PZKolu Dariusz Banaszek, zasłużeni kolaże, Starosta Powiatu Cieszyńskiego – Janusz Król, Wójt Gminy Brenna – Jerzy Pilch, przedstawiciele Nadleśnictwa Ustroń, pomysłodawcy inwestorzy Beskidzkiego Centrum Narciarstwa.

- Rozmawiano na temat rozwoju Brennej. Uczestnikom spotkania przedstawiono film promocyjny, pokazujący możliwości i potencjał turystyczny Gminy Brenna. Dokonano także obszernej prezentacji projektu Beskidzkiego Centrum Narciarstwa, który wpisany jest do strategii rządowej, a zakłada wybudowanie chociażby najnowocześniejszych wyciągów opartych na kolejach gondolowych - informują władze gminy.

- Przedstawiciele PZKol nie ukrywali, że widzą olbrzymie możliwości eskalacji Brennej i stworzenie w tym miejscu centrum kolarskiego opartego na odpowiedniej bazie sportowej przeznaczonej do przygotowań kolarzy na największe imprezy rowerowe. Zaznaczyli również, że widzą duże szanse na wybudowanie w Brennej profesjonalnego toru dla BMX, na którym tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku mogłyby się odbyć Mistrzostwa Świata – czytamy w relacji prasowej.

Wójt Gminy Brenna - Jerzy Pilch oraz przedstawiciele projektu Kotarz Arena mają nadzieję na współpracę z PZKol, zmierzającej do stworzenia w Brennej największego w Polsce centrum rowerowego. Rozmowy zakończyła wizja w terenie, w miejscach w których planowane są inwestycje związane z Kotarz Areną oraz infrastrukturą rowerową.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-16 17:03:19
marian1951: No to Brenna rośnie w silę, a i ludziom żyje się dostatniej.Górą nasi.
2017-10-16 18:47:02
koszor: Jako mieszkaniec też jestem za pod warunkiem, że najpierw wybudują obwodnicę lub wiadukt Brenna- Katowice. W przeciwnym razie w niedzielne popołudnia karetki utkną w korkach, a z centrum Brennej do Skoczowa będzie się jechało godzinę!
2017-10-17 08:46:33
Iwan: Mnie się wydaję że na takim spotkaniu powinni być przede wszystkim radni Brennej. Pewne osoby są promowane przez wójta gminy. Pytam się co ma wspólnego pracownia projektowa z kolarstwem chyba że chodzi o wspólne zdjęcie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: