Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej

W sobotę 09 czerwca na obiektach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyły się Finały Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. Skoczowska drużyna zajęła czwarte miejsce i prawo gry w półfinałach Mistrzostw Polski.

Zawody rozgrywane były przez dwa dni. Turniej rozgrywany był systemem „brazylijskim”. Wśród 17 najlepszych zespołów znalazły się dwa z Klubu Sportowego „Siatkarz Beskid” Skoczów.

Mistrzyniami Śląska została drużyna z UKS Źródełko Katowice – Gabriela Jakubowska, Kinga Maziar. Drugie miejsce zajęły dziewczyny z MKS Dąbrowa Górnicza – Anna Wochal, Dominika  Maria, a trzecie z KS Częstochowianka – Małgorzata Kozak, Ewa Kobiela. Drużyna  trenera Janusza Macury, w składzie: Małgorzata Ciężkowska i Karolina Gandor, zajęła czwarte miejsce i prawo gry w półfinałach Mistrzostw Polski. Należy wspomnieć, że skoczowianki są rok młodsze od uczestniczek, które zajęły pierwsze trzy miejsca. Dziewczyny z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów zostały również powołane do kadry Śląska.

Kilka dni wcześniej w półfinale Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej kadetek, który rozgrywany był również na obiektach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie drużyna z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów w składzie : Angelika Gasińska i Oliwia Kaczmarczyk zajęła drugie miejsce co dało prawo gry w turnieju finałowym.

Miasto Skoczów było gospodarzem Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej, a turniej został zorganizowany dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego  na rok 2018.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red./mat.pras.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją