Mistrzostwa Śląska Młodzików w lekkiej atletyce

20 czerwca b.r. na stadionie AKS Chorzów odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci Starszych w lekkiej atletyce. Młodzi zawodnicy sekcji LA działającej przy LKS Pogórze wrócili z tej imprezy z kilkoma bardzo dobrymi wynikami.
Swój życiowy sukces odniosła podopieczna trenera Artura Szczotki – Halina Bujok (na zdjęciu), która w rzucie dyskiem (0,75 kg) zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni województwa. Wynik Haliny to 31,80 m (IV klasa sportowa). Udanie startowali również podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka: Kinga Bulandra w biegu na 100 m przez płotki uzyskała czas 16,68 s co dało jej 4 miejsce w finale (nowy rekord Kingi i V klasa sportowa), Mirosław Nowacki w finale pchnięcia kulą uplasował się na miejscu 7 z nową „życiówką” – 10,88 m (kula – 4 kg). W kategorii dzieci starszych (5-6 klasa SP) w biegu dziewcząt na 600 m Agata Bul była - 6 a jej koleżanka Patrycja Gryz dobiegła do mety na 9 pozycji. Do finałowego konkursu skoku w dal awansowała również Daniela Szpyra, która ukończyła rywalizację na 6 miejscu z wynikiem 4.03 m. W biegu na 100 m młodzików Samuel Gałuszka uzyskał wynik 14,17 s. który dał mu 17 miejsce.