Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzostwa Polski w Wiśle Malince

Po zakończeniu zimowego sezonu Pucharu Świata w Wiśle Malince zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zawody na skoczni im. Adama Małysza obfitować będą w duże emocje. W konkursie, który zostanie rozegrany 27 marca zobaczymy całą kadrę A polskich skoczków. Zaprezentują się m.in. mistrz świata z Predazzo Kamil Stoch, jak i również jego koledzy z ''brązowej'' drużyny: Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Maciej Kot.

Obecny sezon Pucharu Świata kończy się 25 marca podczas lotów narciarskich w Planicy. Prosto ze Słowenii polscy skoczkowie przyjadą do Wisły. W obecnym cyklu Pucharu Świata rozegrano wiele konkursów w bardzo małym odstępie czasu. Zawodnicy z pewnością mają prawo odczuwać zmęczenie. – Liczymy na udział kibiców, wspólnie podziękujmy zawodnikom za sportową walkę i osiągnięte sukcesy – mówi Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego. A jest za co dziękować. Sytuacja w polskich skokach dawno nie wyglądała tak dobrze. Nawet za czasów największych sukcesów Adama Małysza nasi skoczkowie nie byli w stanie powalczyć w konkurach drużynowych. Ten rok jest przełomowy. Kto by pomyślał, że po fatalnym wręcz początku sezonu nasi skoczkowie będą tak często zdobywać punkty PŚ. W czołowej trzydziestce melduje się już regularnie czterech skoczków. Kamil Stoch zdobył złoty medal MŚ, a drużyna wywalczyła brąz. Duży progres zrobili Maciej Kot i Piotr Żyła, zajmując coraz częściej miejsca w dziesiątce zawodów. Właśnie dlatego, warto przyjść na skocznię w Wiśle Malince i obserwować rywalizację o Mistrzostwo Polski. Zdecydowanym faworytem wydaje się być Stoch, lecz z pewnością naciskać na mistrza będą Kot, Żyła i Kubacki. Do walki o medale powinien włączyć się także Krzysztof Miętus.

Mistrzostwa rozpoczną się 25 marca, w tedy będziemy mieli okazję zobaczyć rywalizację kombinatorów norweskich. O godzinie 10:00 odbędzie się konkurs skoków na skoczni HS 134, natomiast pięć godzin później konkurs przeniesie się na biegowe trasy Kubalonki. Faworytów zawodów z pewnością można upatrywać w punktujących ostatnio w Pucharze Kontynentalnym Adamie Cieślarze i Andrzeju Gąsienicy. Do walki o złoto włączą się z pewnością Tomasz Pochwała i Paweł Słowiok.

Dzień później o godzinie 16:00 rozegrany zostanie konkurs o drużynowe MP. Na belce startowej pojawią się takie zespoły jak m.in. KS Wisła Ustronianka, Wisła Zakopane, LKS Klimczok Bystra, czy AZS AWF Zakopane.

Mistrzostwa Polski zakończone zostaną indywidualnym konkursem skoków. Na godzinę 15:30 zaplanowane są kwalifikacje, natomiast pierwsza seria konkursowa ma odbyć się o 17:00.

Bilety można nabyć w dniu zawodów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, a także od 20 marca w wiślańskim sklepie „Wiślaczek” przy placu Hoffa. Koszt wynosi 10 zł.

Podziękujmy naszym skoczkom za świetny sezon!

PL

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: