Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzostwa Polski Seniorów w Szachach w Ustroniu

Wczoraj (08.04.) rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Szachach, ale oficjalne otwarcie Mistrzostw odbędzie się dzisiaj (09.04.) o godzinie 14.45.

W Mistrzostwach Polski Seniorów w Ustroniu - Jaszowcu udział bierze blisko 200 szachistów z całej polski. Zawodnicy w wieku 50 plus będą zmagać się w 4 turniejach głównych: od 55 do 65 lat; od 66 do 75 lat; powyżej 75 lat oraz turniej Seniorek powyżej 50 lat. Mistrzostwa potrwają do niedzieli, 14 kwietnia, a szachowe potyczki odbędą się DW Nauczyciel oraz DW Globus. - Mistrzostwa Polski Seniorów w Szachach to duża promocja naszego miasta i regionu. Uczestnikami są przecież pasjonaci szachów z całej Polski. Chcemy, aby nasze miasto kojarzyło się nie tylko z turystami, górami, pięknem przyrody i uzdrowiskiem, ale było również symbolem tej królewskiej dyscypliny. Cieszymy się, że możemy gościć w Ustroniu kolejny raz to wydarzenie – powiedział Przemysław Korcz, Burmistrz Miasta Ustroń.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Ustroń, a Sponsorem Strategicznym Grupa Mokate. - Szachy, jako wymagająca gra strategiczna mogą z powodzeniem symbolizować taktykę rozwijania przeze mnie Grupy Mokate. Uczą logicznego myślenia, wytrwałości oraz pomagają hartować silną wolę i odporność na stres. Jak w biznesie, trzeba tu zaplanować kilka ruchów naprzód, wyprzedzając działanie konkurenta. Wsparcie tej „królewskiej gry” doskonale wpisuje się w komunikację firmy, dedykowaną zarówno męskiej, jak i kobiecej grupie naszych konsumentów. Stąd to połączenie mojego zamiłowania do dyscypliny sportowej oraz celów biznesowych firmy. Popularyzacja „królewskiej gry” jest jednym z moich priorytetów. Chciałbym, żeby coraz więcej dzieci i młodzieży grało w szachy, bo dzięki temu wykształcimy w nich zdolność myślenia strategicznego, koncentracji i szybkiego podejmowania decyzji – powiedział dr Adam Mokrysz, Prezes Grupy Mokate. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a w skład Komitetu Honorowego weszli m. in. Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego i Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: