Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzostwa Polski Kobiet w Skokach Narciarskich

11 października na skoczni Skalite (HS-77) w Szczyrku rozegrane zostały historyczne, pierwsze Mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich. Bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Pałasz, która oddała dwa najdłuższe skoki w konkursie i zapisała się w historii jako pierwsza mistrzyni Polski w skokach narciarskich kobiet. Wicemistrzostwo wywalczyła Joanna Szwab, która do zwyciężczyni straciła 35 punktów, natomiast brązową medalistką została 13-letnia Kinga Rajda.

W sobotę (11.10.2014) na skoczni Skalite w Szczyrku w słoneczne przedpołudnie rozegrane zostały pierwsze Mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich. Na starcie stanęło 13 skoczkiń narciarskich na czele z kadrowiczkami Magdaleną Pałasz oraz Joanną Szwab. Najbardziej doświadczona w stawce zawodniczek – Magdalena Pałasz nie dała żadnych szans młodszym rywalkom i pewnie sięgnęła po pierwszy w historii skoków narciarskich kobiet tytuł mistrzyni Polski. 19-latka oddała dwa najdłuższe skoki w konkursie (70,5 oraz 71 m) i aż o 35 punktów wyprzedziła swoją koleżankę z kadry – Joannę Szwab. Druga z podopiecznych Sławomira Hankusa uzyskała 62,5 oraz 61,5 metra i trzecią zawodniczkę w sobotnich mistrzostwach Polski wyprzedziła o 10,3 punktu. Po raz kolejny bardzo dobrze na skoczni zaprezentowała się Kinga Rajda, która została brązową medalistką mistrzostw Polski. 13-latka we wczorajszych zawodach skoczyła 59,5 oraz 60,5 metra. 

Jestem naprawdę bardzo zadowolona z zawodów i cieszę się, że zapisałam się w historii jako pierwsza zawodniczka, która zdobyła mistrzostwo Polski kobiet w skokach narciarskich. Mam nadzieję, że to wydarzenie przyczyni się do rozwoju skoków narciarskich kobiet w naszym kraju i teraz coraz więcej dziewczyn w Polsce będzie skakało i tym samym ten poziom skoków będzie coraz wyższy – opowiada zadowolona Magdalena Pałasz. – Jestem zadowolona z tego, co pokazałam na skoczni, jednak muszę przyznać, że lądowanie nie do końca mnie satysfakcjonowało, stąd moja złość po pierwszym ze skoków. Po prostu wiem, że mogło być lepiej, ale mimo wszystko bardzo się cieszę – dodaje złota medalistka Mistrzostw Polski. 

Mimo wszystko jestem zadowolona, bo na treningach szło mi dużo gorzej, a w zawodach choć troszkę udało mi się polepszyć te skoki. Może nie są jeszcze super, ale cieszę się, że idą one w dobrym kierunku. Z treningu na treningu czuję się coraz lepiej i mam nadzieję, że do zimy uda mi się wszystko poprawić – stwierdza Joanna Szwab. – Bardzo fajnie, że odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski kobiet, bo wszystkie mogłyśmy się pokazać w zawodach tej rangi i mam nadzieje, że dzięki temu skoki kobiet pójdą jeszcze bardziej do przodu – tłumaczy wicemistrzyni. 

Występ nie był do końca fascynujący, ponieważ moje skoki nie były tak pozytywne jak w treningach, czy chociażby w ostatnich zawodach, ale w sumie bardzo się cieszę z tego trzeciego miejsca – stwierdza Kinga Rajda. – W pierwszym skoku za wcześnie odbiłam się z progu, natomiast drugi nieco przypóźniłam – ocenia 13-latka. 

(mat,pras/red)


źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: