Mistrzostwa Moraw: Chętnicki pierwszy, Tomiczek drugi

Upalna pogoda, dobrze przygotowany tor to wręcz wymarzona pogoda do rozegrania zawodów motocrossowych. W Petrovicach niedaleko Zebrzydowic odbyły się dziś Mistrzostwa Moraw w kategoriach 50, 65, 85, MX2 junior+125-2T w Motocrossie. W zawodach tych wystartowali dwaj „nasi” zawodnicy: Gabriel Chętnicki startujący w klasie 65 oraz Adam Tomiczek w klasie 85.

Gabriel pojechał rewelacyjnie, w obu biegach zajął pierwszą lokatę. Najwyższą pozycję dała mu pewna jazda i agresywny styl jazdy połączone z dużym już, jak na jego wiek doświadczeniem. Przypomnijmy, że Gaba, o czym informowaliśmy na portalu, zajął niedawno drugie miejsce w IV rundzie Motocrossowych Mistrzostw Polski. W tej chwili także zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej MP. Zawodnika z Zebrzydowic wyprzedza tylko niezrzeszony w żadnym klubie Szymon Staszkiewicz.

Bardzo dobrze, chociaż miał niewielkiego pecha w drugim wyścigu, poszło drugiemu naszemu zawodnikowi startującemu w tej imprezie, mowa oczywiście o Adamie Tomiczku z Cieszyna. W pierwszym przejeździe Adam zajął drugie miejsce . W drugim biegu, miał jednak dużego pecha i zaliczył wywrotkę, ale upór i duch walki naszego crossowca spowodowała, że wałcząc do końca, znów przyjechał na drugim miejscu. Warto odnotować, że Adam Tomiczek w Pucharze Polski zajmuje pierwsze miejsce w kategorii MX85.
Tomiczek startuje w barwach UKS Wiraż Cieszyn, natomiast Chętnicki w LKS Jastrząb Lipno.

Portal OX.PL przygotował z tego wydarzenia specjalnie dla swoich czytelników foto oraz video reportaż.
Zobacz video:

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ>>>

Przeczytaj wcześniejsze artykuły:
Benzynę mam we krwi>>>
Rośnie motocrossowa gwiazda?>>>
Adam Tomiczek wygrywa III Rundę Motocrossowego Pucharu Polski>>>
Gabriel Chętnicki zajął drugie miejsce w IV rundzie Motocrossowych Mistrzostw Polski>>>