Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Misterium Męki Pańskiej (zdjęcia)

Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie ponownie gościł grupę blisko 150 aktorów-amatorów z Zespołu Teatralnego działającego przy Parafii św. Elżbiety w Cieszynie. Przez cały tydzień wystawiany był najbardziej przejmujący spektakl, wyreżyserowany przez siostrę Jadwigę Wyrozumską "Misterium Męki Pańskiej".
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

15
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-13 23:04:16
bronek91: A przecież Ty mieszkasz w świątyni,// Chwało Izraela!// Tobie zaufali nasi przodkowie,// zaufali, a Tyś ich uwolnił;// do Ciebie wołali i zostali zbawieni,// Tobie ufali i nie doznali wstydu.// Ja zaś jestem robak, a nie człowiek,// pośmiewisko ludzkie i wzgardzony u ludu.// Szydzą ze mnie wszyscy, którzy na mnie patrzą,// rozwierają wargi, potrząsają głową:// «Zaufał Panu, niechże go wyzwoli,// niechże go wyrwie, jeśli go miłuje».// Ty mnie zaiste wydobyłeś z matczynego łona;// Ty mnie czyniłeś bezpiecznym u piersi mej matki.// Tobie mnie poruczono przed urodzeniem,// Ty jesteś moim Bogiem od łona mojej matki,// Nie stój z dala ode mnie, bo klęska jest blisko,// a nie ma wspomożyciela.// Otacza mnie mnóstwo cielców,// osaczają mnie byki Baszanu.// Rozwierają przeciwko mnie swoje paszcze,// jak lew drapieżny i ryczący.// Rozlany jestem jak woda// i rozłączają się wszystkie moje kości;// jak wosk się staje moje serce,// we wnętrzu moim topnieje.// Moje gardło suche jak skorupa,// język mój przywiera do podniebienia,// kładziesz mnie w prochu śmierci.// Bo [sfora] psów mnie opada,// osacza mnie zgraja złoczyńców.// Przebodli ręce i nogi moje,// policzyć mogę wszystkie moje kości.// A oni się wpatrują, sycą mym widokiem;// moje szaty dzielą między siebie// i los rzucają o moją suknię.
2019-04-14 07:09:31
krzysztof.mm: lewatywa powinna pomóc
2019-04-14 10:23:10
krzysztof.mm: a teraz co nieco o misterium męki arcybiskupów: "Ten list jest oczywiście pewną prowokacją. Nie sądzę, żeby było coś moralnie zdrożnego w używaniu takiego języka. To język ostry, ale nie jest językiem przemocowym - ocenia Misza Tomaszewski - nauczyciel, redaktor katolickiego magazynu "Kontakt" napisał list do liderów Episkopatu Polski. W reakcji na ich wypowiedzi dotyczące pedofilii w Kościele."
2019-04-14 10:23:58
krzysztof.mm: "List skierowany do przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego i jego zastępcy abp. Marka Jędraszewskiego zaczyna się od słów: +++ "Wasze Ekscelencje, Jesteście skończeni. Podobnie jak wielu Waszych braci w (arcy)biskupstwie, którzy potwierdzili Was na Waszych stanowiskach, zdając sobie zapewne sprawę z tego, że 14 marca na konferencji prasowej powiecie właśnie to, co powiedzieliście, i że powiecie to tak, jak powiedzieliście. (...) Jesteście skończeni nie dlatego, że jesteście ludźmi złymi, lecz dlatego, że jesteście ludźmi słabymi – ludźmi wkręconymi w tryby instytucji władzy, których logika reprezentowania tej instytucji czyni ślepymi na wydarzające się w niej i za jej pośrednictwem zło".
2019-04-14 10:25:30
krzysztof.mm: "Nikt nie powinien mieć złudzeń, że polski Kościół katolicki pozytywnie różni się od innych, że nie występują w nim zjawiska, które wstrząsnęły wiernymi w innych krajach, np. molestowanie oraz ukrywanie takich czynów.  - Coraz jaśniej widać, że w polskim Kościele również dokonywano celowych zabiegów, które miały na celu ukrycie takich zdarzeń. Jeżeli szef Katolickiej Agencji Informacyjnej, którego trudno posądzić o to, że jest nadmiernie rozliczający wobec duchownych, publicznie mówi, że wie od kilku do kilkunastu przypadkach w diecezjach, to widać skalę problemu - stwierdził Tomaszewski. Przyznał, że jego list jest po części prowokacją. Ale w takim samym stopniu jest on oznaką tego, że dłużej postawy polskich hierarchów tolerować nie można. Jak dodał, słowa oburzenia wobec tego, co mówią przewodniczący i wiceprzewodniczący Episkopatu są potrzebne. Wielu katolików w prosty sposób pokazuje, jak bardzo nie podoba im się to, co obserwujemy na szczytach kościelnej hierarchii. - Mam w swoim najbliższym otoczeniu wiele osób, które mówią "dosyć", przestają chodzić do kościoła - mówił"
2019-04-14 10:28:23
krzysztof.mm: tę lekturę w ramach refleksji wielkopostnych polecam wszystkim niedowiarkom i faryzeuszom: http://magazynkontakt.pl/arcybiskupi-jedraszewski-gadecki-jestescie-skonczeni.html
2019-04-14 14:57:52
bronek91: I Bestii pokłon oddali, mówiąc: Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę? A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem. Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka. Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy! Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem - musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych.
2019-04-15 10:15:02
666: "Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć." Witam serdecznie
2019-04-15 11:26:50
skuter66: krzysztof.mm do psychiatryka.
2019-04-15 21:50:35
bronek91: 666 i jak owa BESTIA skończyła?
2019-04-15 23:11:54
666: Ma się dobrze. Rządzi światem.
2019-04-15 23:36:29
bronek91: Bestia, którą widziałaś, była i nie ma jej, ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę.
2019-04-15 23:38:18
bronek91: A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.
2019-04-16 07:45:50
jasper: bronek, ty tak na powaznie ?
2019-04-17 00:23:29
bronek91: Nie każdemu będzie dane wybielić swe szaty we krwi Baranka a tym bardziej się zanurzyć.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją