Misja: Robot - warsztaty dla dzieci

W poniedziałek (29.01) w cieszyńskim Centrum Edukacji Akcent odbyły się warsztaty organizowane przez Misję Robot. W czasie trwania wydarzenia dzieci mogły spędzać aktywnie ferie budując własne roboty oraz poznając podstawy ich działania.

Dzieci miały szansę wziąć udział w dwóch turach zajęć, jedna o godzinie 11 rano, druga o 12:30. Zajęcia planowane są również w drugi poniedziałek ferii zimowych (05.02) a wstęp na nie jest wolny. W czasie trwania zajęć dzieci mają szansę poznać podstawy działania robotów oraz przetestować ich funkcje w praktyce. Jest to forma nauki przez zabawę, wszystkie ćwiczenia spotykają się ze sporym entuzjazmem ze strony dzieci.

Na zajęciach obecni mogą być również rodzice, czy też dziadkowie, którzy obserwują swoje pociechy. Jednym z elementów nauki przez zabawę była budowa własnego lego robota, następnie dzieci miały szansę bawić się robotami, które reagują na kolory – te roboty mogą być prostą zabawką, mogą również służyć do bardziej zaawansowanych ćwiczeń – tłumaczył prowadzący w czasie trwania zajęć – roboty reagują na kolor, można również zaprogramować im określone reakcje, które będą się wyzwalały na skutek kontaktu z daną barwą.

Dzieci miały więc szansę poćwiczyć również zdolności plastyczne, rysując robotowi przyszłą drogę. Wiele z nich po sprawdzeniu, że robot faktycznie podąża za narysowaną linią, postanowiło sprawdzić również inne opcje, na przykład zapętlając drogę robota, przez rysowanie symbolu nieskończoności, po którym robot miałby się poruszać. Zabawa z robotami była bardzo udana a dzieci nauczyły się wielu ciekawych rzeczy.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją