Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miody i sery w stolicy

Na Śląsku można dobrze zjeść. To wie cała Polska. Miłośnicy smaków śląskiej kuchni mają w czym wybierać, a przedstawiciele najlepszych śląskich produktów zawieźli smaki z naszego województwa do stolicy. Było pysznie!


Na terenie Praskiej Giełdy Spożywczej w Ząbkach k/Warszawy trwają VII Dni Produktu Tradycyjnego „Polskie Smaki". W tegorocznej edycji biorą udział województwa: śląskie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie i mazowieckie.


Wiadomo, że kuchnia naszych babć to ta najlepsza, bo potrawy przygotowywane według tradycyjnych przepisów są kanonami wyróżniającymi dany typ kuchni. I promocja regionalnej żywności to cel który przyświeca targom, które odbywają się w Warszawie. Dni „Polskie Smaki" były doskonałą okazją do zaprezentowania tego, co najlepsze w tradycjach kulinarnych województwa śląskiego oraz przetwórstwa spożywczego przedsiębiorstw z naszego regionu.


Swoje produkty prezentowały zarówno większe firmy, a jak również małe wytwórnie, działające przy gospodarstwach rolnych oraz małe przedsiębiorstwa rodzinne. Z powiatu cieszyńskiego na targach w Warszawie swoje wyroby prezentowali: Gospodarstwo Pasieczne państwa Lucyny i Stanisława Zawadów, Bielowicko k/Skoczowa – produkujące miody Ziemi Cieszyńskiej, tradycyjne nalewki oraz Tatrzańsko-Beskidzka Spółdzielnia „Gazdowie" Oddział w Koniakowie, która specjalizuje się w wyrobie tradycyjnych i regionalnych serów owczych i krowich takich jak: oscypek, sery gazdowskie, bryndze.


Podczas imprezy nie zabrakło też nagród, które osobiście wręczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, który wyróżnił zasłużonych za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych. Wyróżnienia otrzymali reprezentanci województwa śląskiego trzymali Jadwiga Plesińska i Stanisław Panek. Za najciekawszą prezentację produktu tradycyjnego nagrodę z rąk ministra odebrał też przedstawiciel Miejskiej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu w Kłobucku.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: