Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Minuty, które decydują o życiu

Finał ósmej edycji konkursu ''4 minuty, które decydują o życiu'' - już za nami. W miniony wtorek (11.10.2011) na spotkanie podsumowujące przybyli uczniowie 14 szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu wraz z opiekunami. Nie zabrakło również gości.

Tradycyjnie organizatorem i moderatorem konkursu była Barbara Kłosowska - Główny Specjalista ds. Promocji Zdrowia. W tym roku do działań włączyła się również Daria Mielczarek, Podinspektor ds. Promocji Zdrowia. 

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „4 minuty, które decydują o życiu” była drużyna Zespołu Szkół Rolniczych w Miedzyświeciu pod opieką Dariusza Ihasa w składzie: Karolina Machej i Karolina Kasza. Miejsce drugie wywalczył Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie pod opieką Mirosławy Szwedy w składzie: Adrian Tomik i Kamil Nowak, Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie pod opieką Bronisława Staszczyszyna w składzie: Dominika Wierzbicka i Roland Czupalla.

Nad przebiegiem konkursowych zmagań czuwało profesjonalne Jury, w składzie: ratownik Janusz Głaz z PCK Bielsko-Biała, Łucja Staniek - przełożona pielęgniarek Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego wraz z pracownikami Michałem Szopą (ratownikiem medycznym) i Damianem Hawełką (pielęgniarzem) oraz Paweł Gumpert ze Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy z Dzięgielowa.

O zajętym miejscu zadecydowała łączna suma zdobytych punktów za dwa zadania praktyczne i test teoretyczny. Było sporo zdrowej rywalizacji i dużo emocji. A wszystko po to, by poprzez udział w konkursie zachęcić młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, a także kształtować wśród młodych ludzi  postawy odpowiedzialności za życie, bezpieczeństwo i zdrowie swoje i innych. 

Na zakończenie laureaci otrzymali z rąk starosty Czesława Gluzy i wicestarosty Jerzego Pilcha atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: