Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ministranci trenowali z TS Podbeskidzie

Dokładają wszelkich starań by jak najlepiej wypaść w Finale Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej. Mowa o lektorach z Pogórza, którzy będą reprezentować diecezję podczas zawodów w Kołobrzegu.

Nie tylko czytają Pismo Święte i śpiewają psalmy. Są także doskonałymi graczami w piłkę nożną. I właśnie szykują się na Mistrzostwa Polski Służby Liturgicznej. To właśnie drużynie z Pogórza przypadł zaszczyt reprezentacji diecezji bielsko- żywieckiej. - To jedna z nagród. Przyszli potrenować z profesjonalistami. Niech poczują moc - mówili przed rozpoczęciem treningu opiekun drużyny Piotr Górecki i trener młodych zawodników Tomasz Dybczyński.

Sport to nie tylko siłą ciała, ale także siła ducha. Jak powiedział podczas spotkania Trener Podbeskidzia Mirosław Smyła to bardzo ważne przygotowanie do zawodów.
- Czasami jedno zdanie dorosłego piłkarza, znaczącego coś, a takich mamy w naszej drużynie może odmienić jego losy. Być może wśród nich biega przyszły Lewandowski, dlatego to jest ważne - powiedział trener Smyła, kierując swój wzrok w stronę drużyny z Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pogórzu.

Podczas tego wyjątkowego treningu nie zabrakło kibiców. Ministrantom towarzyszył Proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu ks. Ignacy Czader. - Piękne przeżycie, wspaniałe doświadczenie i wielkie wyzwanie, które czeka naszych lektorów – mówił proboszcz.

W wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli także ks. Wojciech Nowak, ks. Jan Dewera. Opiekun grupy Piotr Górecki, trener Tomasz Dybczyński i Michał Augul. Ponadto zawodnikó odwiedził także Poseł Przemysław Drabek. Zawodnicy TS Podbeskidzie trenowali wspólnie z ministrantami przed ważnym pierwszoligowym meczem z Widzewem Łódź.

Wspólny trening miał na celu również promocję zbiórki, która umożliwi zawodnikom pobyt na zawodach w dniach  26 - 28 czerwca 2022 r. Zbiórka prowadzona jest pod adresem: https://zrzutka.pl/xcre26. Każdy może wspierać młodych sportowców w osiągnięciu sukcesu.

Drużyna lektorów z Pogórza jest otwarta na wszelkie formy wsparcia sponsorów. Jednymi z nich zostali Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: