Minimalna porażka Panter

Cieszyńscy hokeiści mają za sobą drugie spotkanie w Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Lidze. Niestety, nie udało im się nawiązać do poprzedniej kolejki, kiedy zyskali punkt w starciu z Hradkiem, i po wyrównanym meczu musieli uznać wyższość zawodników Imperators Trinec.

Kluczowe okazały się końcowe minuty pierwszej tercji oraz początek drugiej części spotkania. Wówczas trzynieccy hokeiści wpisali się na listę strzelców i uzyskali dwubramkową przewagę. Pantery nawiązały kontakt z rywalem, po bramce Mateusza Krzaka, ale kilka minut ubiegło i Czesi znowu odskoczyli na różnicę dwóch trafień. Bramkę zanotował jeszcze Robert Marek, ale jego gol jedynie ustalił końcowy rezultat – 3:2 dla Imperators.

Beskidzka Amatorska Hokejowa Liga, 2. kolejka
HC Pantery Cieszyn – HC Imperators Trinec 2:3
Bramki dla polskiego zespołu zdobyli: Mateusz Krzak oraz Robert Marek

Pantery, po dwóch kolejkach, plasują się na ósmym miejscu w tabeli (w BAHL występuje 10 zespołów – przyp. red.). W poniedziałek, o godz. 21:30, zainaugurują, wspólnie z hokeistami Buldogs Hradiste, trzecią kolejkę. Przypomnijmy, że spotkania w ramach BAHL są rozgrywane na lodowisku w Czeskim Cieszynie.