Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miłośnicy przyrody spacerują i zdobywają odznaki krajoznawcze

PTTK nie próżnuje i znów zaprasza dzieci i młodzież na łono przyrody. Tym razem na wycieczki wybrało się Szkolne Koło Turystyczne PTTK „Krety” z SP 6 w Ustroniu Nierodzimiu.

Złota polska jesień zachęca do spacerów. Szczególnie doceniają to uczniowie – miłośnicy przyrody, którzy mogą w tym czasie liczyć na lekcje terenowe. O odpowiednią organizację takich lekcji dba oddział PTTK „Beskid Śląski” z Janem Machałą – przewodniczącym Komisji Ochrony Przyrody na czele.

Członkowie Koła Turystycznego „Krety” w drugim tygodniu października mieli szansę odwiedzić cieszyńskie rezerwaty przyrody – Wycieczkę młodzi amatorzy przyrody rozpoczęli od pomiaru pomnika przyrody, znajdującego się przy Domu Dziecka. To buk pospolity odmiany purpurowej, który był pierwszą atrakcją na trasie. Następnie odwiedziliśmy pomnik Mieszka, pierwszego księcia cieszyńskiego. Trasa przez Lasek Miejski prowadziła do parku „Pod Wałką”. Tam poznaliśmy kolejne pomniki przyrody: wiązy, kasztanowce i lipy. W tym miejscu atrakcją jest również grupa 11 drzew wzdłuż Olzy, które stanowią pomnik przyrody. Na trasie omawialiśmy nie tylko przyrodę, ale również historię – w tym miejscu trudno tego nie zrobić, mijając m.in. pomnik zamordowanych przez hitlerowców. Inną ciekawostką historyczną są również pozostałości po młynie wodnym z 1939 roku, które można zobaczyć przy ulicy Bolko Kantora – relacjonował Jan Machała.

Wycieczka zakończyła się konkursami na pobliskim kempingu. Uczniowie mieli szansę omówić swoje doświadczenia i wspólnie się bawić. Wycieczka służyła jednak nie tylko poznawaniu lokalnej flory, ale również była szansą na zdobycie odznak krajoznawcze PTTK. Nad postępami zainteresowanych uczniów w tym zakresie czuwają opiekunki: Mariola Kukuczka-Szymańska i Daria Madzia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: