Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miłośnicy Kolei spotkają się w Cieszynie

22 styczni o godzinie 11.00 odbędzie się czwarte Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Kolei. To doskonała okazja, żeby miło spędzić czas, poznać nowych przyjaciół i sporo zwiedzić.

Spotkania rozpocznie się na dworcu kolejowym w Czeskim Cieszynie, skąd przeniesie się do Cieszyna. - To już czwarte takie spotkanie, z tą różnicą, że tym razem odbędzie się ono po stronie polskiej. Wcześniejsze trzy miały miejsce niedaleko Jabłonkowa – wyjaśnia Damian Kazimierczak, prezes Cieszyńskiego Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

Międzynarodowe spotkanie przyciągnie miłośników kolei ze Słowacji, Polski i Czech. CSMK, które jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia obiecuje, że atrakcji będzie wiele, nikt nudzić się nie będzie, a i niespodzianek nie zabraknie. - Na chwilę obecną plan jest taki – spotkanie rozpocznie się przed dworcem kolejowym w Czeskim Cieszynie. Następnie z grupą wyruszymy szlakiem, którym kiedyś uczęszczał tramwaj, czyli Mostem Wolności, kierując się ulicą Głęboką w stronę cieszyńskiej Biblioteki Miejskiej, gdzie na moment przystaniemy, żeby obejrzeć zorganizowana tu wystawę – wyjaśnia Damian Kazimierczak – Później czeka nas wycieczka w stronę Rynku w Cieszynie i dworca kolejowego. Tam na uczestników czwartego Międzynarodowego Spotkania Milośników Kolei będzie czekała niespodzianka.

Jaka? - sami się przekonają.

Następnie grupa uda się pod zajezdnię tramwajową. Spacer zakończy się w winiarni, gdzie Miłośnicy Kolei będą mieli czas na rozmowę, wymianę opinii i poznanie nowych przyjaciół. Zapowiada się więc ciekawie.

Kierując się danymi z zeszłego roku można przewidywać, że zainteresowanie niecodziennym wydarzeniem będzie spore. - W zeszłym roku w spotkaniu uczestniczyło około 50 osób, spodziewamy się, że i tym razem będzie podobnie, a może nawet lepiej – dodaje prezes CSMK.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: