Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miłośnicy fantastyki w Ratuszu

Europejskie spotkanie miłośników fantastyki rozpoczęła konferencja prasowa zorganizowana w sali sesyjnej cieszyńskiego Ratusza.

Tricon to międzynarodowy konwent o bardzo rozbudowanym programie. Na Tricon składają się trzy połączone imprezy: Eurocon + Parcon + Polcon. Polcon czyli największa tego typu impreza odbywająca się rok rocznie w Polsce w różnych miastach, tym razem zawitala do Cieszyna.

- W tym roku świętujemy 1200-lecie legendarnego założenia Cieszyna i przyjazd miłośników fantastyki jest dla nas szczególnym wyróżnieniem, dziękuję znakomitym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Mam nadzieję, że pobyt w Cieszynie będziecie wspominać miło i że wrócicie jeszcze do nas, przynajmniej myślami – podkreślił Bogdan Ficek Burmistrz Cieszyna.

Konwent ma na celu rozmowy z ulubionymi autorami, gwiazdami filmowymi, oraz innymi miłośnikami fantastyki, można powiedzieć, że jest to wielkie spotkanie przyjaciół. Program Euroconu to łącznie ponad 500 godzin zajęć. Organizatorzy przygotowali całą masę niespodzianek i atrakcji. Jedną z nich jest gra miejska, która będzie odbywała się na cieszyńskim rynku i pobliskich uliczkach (28 sierpień – sobota)

Uczestnicy imprezy będa mieli możliwość spotkać się z gośćmi: Orsonem Scottem Cardem, Stevenem Eriksonem, Allanem Campbellem, Geraldem Home, Andrzejem Sapkowskim, Miroslavem Žambochem czy Jurajem Červenákiem.

Eurocon 2010 potrwa do 29 sierpnia. Całość konwentu zwieńczona zostanie uroczystą gala podczas której wręczone zostaną najważniejsze dla fantastów nagrody literackie, w przypadku Polski będzie to nagroda im. Janusza A. Zajdla.

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: