Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miłośnicy Dobrej Książki

9 kwietnia w Filii nr 1 Biblioteki Miejskiej odbyło się drugie spotkanie Miłośników Dobrej Książki, w ramach którego uczestniczki przy kawie i domowym cieście dyskutowały na temat przeczytanych książek, a w drugiej części zapoznały się z techniką wykonania wiosennych ozdób.

Po wymianie wrażeń na temat rekomendowanej na pierwszym spotkaniu książki R. Frank „Każdy dom potrzebuje balkonu”, członkinie Klubu zostały zachęcone do przeczytania kolejnej „dobrej książki”, a mianowicie „Muzyki fal” Sary MacDonald. Powieść w piękny i bogaty w emocje sposób opowiada o życiu trzypokoleniowej rodziny Tremainów, dotkniętej bolesnymi przeżyciami wojny. Wzajemne relacje i losy poszczególnych bohaterów pokazane są na tle urokliwego otoczenia Kornwalii, a umiejętne połączenie wydarzeń z tragicznej przeszłości ze współczesnymi przeżyciami rodziny powoduje, że po książkę mogą sięgnąć osoby niechętnie sięgające po tematykę wojenną.

W czasie drugiej części spotkania, którą stanowiły warsztaty rękodzielnicze, zebrane panie uczyły się wykonywania techniką origami dekoracji wiosennych, którymi można przyozdobić swoje mieszkania.
Kolejne spotkanie Klubu Miłośników Dobrej Książki zaplanowano na 14 maja.

BM
 

źródło: BM
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: