Miliony złotych na pracownie

W dziewięciu jednostkach powstało 36 pracowni zawodowych, to efekt projektu współfinansowanego ze środków unijnych.

Nowe pracownie powstały w  siedmiu szkołach ponadpodstawowych  i dwóch placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński.

 Z efektami prac przeprowadzonymi w ZSHG w Wiśle, ZST w Ustroniu, ZSTiO w Skoczowie oraz CKPiZ  w Bażanowicach zapoznał się  Zarząd Powiatu Cieszyńskiego. - Jest to ogromne przedsięwzięcie, dzięki któremu  udało się stworzyć uczniom i nauczycielom  warunki  zbliżone do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej. Pracownie reprezentują nowoczesne i przyszłościowe kierunki kształcenia. Całe przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w naszą politykę oświatową, która zmierza do dalszego rozwoju właśnie kształcenia zawodowego - komentuje Starosta Cieszyński Janusz Król.

Zadanie ma zostać zakończone w kwietniu  tego roku i łącznie ma kosztować  7,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne stanowić ma ponad 6,3 mln zł. Warto podkreślić, że ponad 5 milionów złotych to koszt  sprzętu do pracowni. W  tym urządzeń takich jak:  tokarki, frezarki, urządzenia pomiarowe, diagnostyczne, stanowiska technologiczne, sprzęt do pracowni pojazdów samochodowych, sprzęt budowlany, geodezyjny, gastronomiczny, urządzenia elektroenergetyczne, urządzenia elektroniczne oraz nowoczesny sprzęt komputerowy.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją