Mikołajkowe spotkanie z muzyką - poezja śpiewana

W sobotę (09.12) w Cieszynie odbył się koncert poezji śpiewanej. Zespół w składzie sześcioosobowym prezentował zarówno autorskie utwory, jak i twórczość Agnieszki Osieckiej, czy też innych klasyków polskiej muzyki. Emocje, które wkładano w wykonanie utworów poruszały słuchaczy, wielokrotnie dało się zaobserwować łzy wzruszenia wśród publiczności.

„Jestem bliżej Was” to spotkanie mikołajkowe z muzyką. Na scenie zaprezentowali się: Grażyna Kumiega, Aleksandra Kalinowska-Legin, Ewa Kocurek, Józef Salik, Mariusz Śniegulski oraz Damian Szczypka. Jak deklarują sami artyści, muzyka towarzyszy im od zawsze, dlatego właśnie postanowili założyć zespół. Aby móc wyrażać się przez muzykę i aby móc przekazywać swoje emocje innym.

- Zespół założyłam dwa lata temu. Od tego czasu występowaliśmy już w różnych miejscach – mówiła Grażyna Kumiega, wokalistka zespołu – jednak jakiś czas temu pojawiły się drobne zmiany, dołączyły do nas nowe osoby. Liczę, że teraz będziemy mieli szansę pokazywać naszą muzykę przed jeszcze większą publicznością. Muzyka wiele dla nas znaczy i chcemy się tym dzielić.

Występ był bardzo emocjonalny. Każda z pań zaprezentowała się jako wokalistka, swoje autorskie kompozycje (i nie tylko) przedstawił również Mariusz Śniegulski. Każda z osób, gdy miała mikrofon wprowadzała inny nastrój. Nie brakowało utworów wzruszających, które jednak przeplatały się ze zdecydowanie bardziej żywymi i optymistycznymi – jak wskazywali artyści - wszystko po to, żeby widzowie wyszli z koncertu z pozytywnym nastawieniem.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją