Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mieszkańcy zadecydują o przyszłości Cieszyna

Mieszkasz lub pracujesz w Cieszynie i chciałbyś, żeby coś się zmieniło na lepsze w Twoim mieście? Przyjdź w poniedziałek 28 listopada o godzinie 16:00 na spotkanie w Domu Narodowym i powiedz o swoich problemach, oczekiwaniach i potrzebach. Każdy ma prawo zabrać głos. I każdy głos jest ważny.

Proces rewitalizacji to już nie jest tylko ożywianie gospodarcze terenów poprzemysłowych, jest to proces służący   zwalczaniu ubóstwa, bezrobocia, nałogów, przestępczości czy też innych problemów lokalnych społeczności.  Rewitalizacja pomaga spojrzeć na miasto i jego problemy z perspektywy dzielnic i ulic, w których sytuacje kryzysowe są najmocniej odczuwalne. Można nią objąć obszar do 20% powierzchni gminy, zamieszkiwany przez nie więcej niż 30% ludności, na którym opisane problemy są największe. W Cieszynie wyznaczono już taki obszar – jest nim śródmieście.

Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Cieszyna. Zależy nam na szczerej dyskusji, na przedstawieniu rozmaitych pomysłów, spośród których wybrane zostaną te najbardziej efektywne – mówi burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura.  

Poniedziałkową debatę otwierającą prace nad przygotowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Cieszyna  poprowadzi Aldo Vargas Tetmajer, doświadczony specjalista w zakresie rozwoju przestrzennego miast i rewitalizacji, współpracujący ze Związkiem Miast Polskich. W spotkaniu wezmą udział także eksperci z kraju i zagranicy, którzy opowiedzą o ciekawych przykładach skutecznych działań rewitalizacyjnych w Polsce i w Europie. Głos zabierze między innymi wybitny specjalista z zakresu rewitalizacji, prof. Krzysztof Skalski oraz developer i autor projektu rewitalizacji w Arnhem, Berry Kessels z Holandii. 

Na spotkaniu o przyszłości Cieszyna nie zabraknie też czasu na dyskusję o lokalnych problemach, a także oczekiwaniach i potrzebach wszystkich osób zainteresowanych - mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych. Spotkanie ma charakter otwarty i jest adresowane do wszystkich, którzy są zainteresowani przygotowaniem dobrego programu rewitalizacji dla Cieszyna.  Twoja obecność na debacie ma znaczenie – tylko tak możesz mieć wpływ na rozwój Cieszyna i uczynić go lepszym, piękniejszym!

Posiadanie Gminnego Programu Rewitalizacji to nie tylko formalny wymóg, ale przede wszystkim szansa na bardzo atrakcyjne dotacje unijne, które mogą posłużyć do rozwiązania wielu problemów. Dokument ten opisze cele ważne z punktu widzenia wszystkich osób, które mieszkają i pracują na terenie miasta, dlatego warto wziąć udział w spotkaniu, na którym można mieć realny wpływ na rozwój miasta.

 

Weź udział w publicznej debacie, zabierz ze sobą sąsiadów i znajomych:

poniedziałek 28 listopada godz. 16:00, sala widowiskowa Domu Narodowego w Cieszynie

 

Więcej szczegółów na: http://www.cieszyn.pl/GminnyProgramRewitalizacji/

 

   

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: