Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mieszkańcy gminy Strumień zadecydowali

W gminie Strumień od lat działa fundusz sołecki i fundusz mieszkańców Strumienia. Cieszy się on dużą popularnością. Właśnie zakończył się cykl zebrań wiejskich. Mieszkańcy zadecydowali, o tym, co wykonają w ramach funduszy sołeckich i funduszu mieszkańców Strumienia.

Od początku września we wszystkich miejscowościach gminy Strumień odbyły się zebrania. Podczas tych spotkań mieszkańcy mieli możliwość zadecydowania o podziale środków w ramach funduszu sołeckiego i funduszu mieszkańców. Co uda się zrealizować?
 
Mieszkańcy Zabłocia i Zabłocia Solanki podczas zebrania prowadzonego przez sołtysów Jarosława Szasta i Marka Czerwińskiego,  zadecydowali że w 2023 roku, środki funduszu przeznaczą na wykonanie oświetlenia ul. Stokrotek (58 267,20 zł) – Zabłocie i zagospodarowanie terenu przy LKS Orzeł Zabłocie (19 169,90 zł) – Zabłocie Solanka.
 
W Bąkowie podczas głosowania mieszkańcy zadecydowali o przeznaczeniu funduszu sołeckiego w kwocie 58 267,20 zł na zakup przyczepy towarowej dla OSP Bąków (15 000,00 zł), kontynuację oświetlenia ul. Łęgowej w Bąkowie (30 000,00 zł) oraz modernizację placu zabaw dla dzieci przy OSP Bąków (13 267,20 zł). Zebranie przeprowadzili Pan Jarosław Midura i sołtys Barbara Maślanka.
 
Uchwałą zebrania wiejskiego w Zbytkowie w ramach środków funduszu sołeckiego, który w 2023 roku wynosi 58 267,20 zł, zostaną zrealizowane 4 zadania - zakup radarowego wyświetlacza prędkości, zakup gabloty do salki integracyjnej, zakup ławostołów składanych, modernizacja Sali OSP Zbytków. Zebraniu przewodniczył sołtys Zbytkowa Bogusław Wawrzyczek.
 
Dokończenie budowy oświetlenia ul. Jaśminowej, kontynuacja oświetlenia ul. Klonowej oraz modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego to zadania, które do realizacji w 2023 roku wybrali mieszkańcy Drogomyśla. Na ten cel przeznaczą całość środków funduszu sołeckiego w kwocie 58 267,20 zł. Zebranie poprowadził sołtys Drogomyśla Zbigniew Podyma.
 
Podczas zebrania prowadzonego przez sołtysa Leszka Czakona w Pruchnej, mieszkańcy zadecydowali o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego w kwocie 58 267,20 zł. Inwestycją wybraną do realizacji w Pruchnej jest budowa wiaty przy Gminnym Centrum Integracji Wsi.
 
Mieszkańcy miasta Strumień mieli do dyspozycji w ramach funduszu mieszkańców kwotę w wysokości 44 555,76 zł. Uchwałą zebrania zadecydowali że środki te przeznaczą na zakup aparatów powietrznych i mundurów bojowych dla OSP Strumień, remont ogrodzenia przy przedszkolu w Strumieniu oraz na zakup sprzętu sportowego na Halę Sportową.

- Dziękuję wszystkim sołtysom i przewodniczącej Rady Mieszkańców za przygotowanie zebrań, a mieszkańcom za zaangażowanie.  Spotkania były okazją do poruszenia ważnych kwestii. Niezmiernie cenię sobie każde zadane pytanie, opinię, uwagę czy wskazówkę. Wspólnym działaniem możemy zrobić o wiele więcej dla naszej gminy – komentuje burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

KOD/mat.pras.
 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: