Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mieszkańców powiatu coraz więcej

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, pod koniec 2019 roku na terenie powiatu cieszyńskiego mieszkało 178 191 osób. To wzrost o 0,03% w stosunku do 2018 roku.

Pod względem płci, większość stanowią kobiety (91,6 tys. do 86,5 tys. mężczyzn). Warto dodać, że więcej osób zamieszkuje gminy wiejskie - 98,6 tys., aniżeli miejskie - 79,5 tys.

GUS na swojej stronie internetowej udostępnia także szczegółowe dane tabelaryczne dotyczące stanu i struktury ludności na terenie kraju. Jak możemy się z nich dowiedzieć, w powiecie cieszyńskim mieszka więcej osób w tak zwanym wieku poprodukcyjnym (ponad 38,5 tys.), niż przedprodukcyjnym (33,7 tys.). To jeden ze wskaźników społeczeństwa starzejącego się.

Interesującą statystyką wydaje się być również ta dotycząca struktury płci w poszczególnych grupach wiekowych. Jak wynika z poniższych tabel, nasz region zamieszkuje więcej mężczyzn w grupach wiekowych od 0-4 lat do 40-44 lat, natomiast wśrod 45-, 49-latków i późniejszych roczników zauważalna jest przewaga liczbowa kobiet. Na 3130 85-latków i starszych tylko 939 seniorów to mężczyźni.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: