Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Miejsca Przyjazne Seniorom w Cieszynie"

W 2020 roku w Cieszynie odbędzie się pierwsza edycja konkursu „miejsce przyjazne seniorom", zorganizowanego przez Cieszyńską Radę Seniorów. Ideą konkursu jest wyróżnienie i promowanie w Cieszynie podmiotów i miejsc, które dostosowują swój produkt lub usługę do potrzeb seniorów. Miejsca przyjazne seniorom można zgłaszać do 30 kwietnia 2020 roku.

Organizatorem konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” jest Cieszyńska Rada Seniorów oraz Burmistrz Miasta Cieszyna. Będzie miał on charakter cykliczny i organizowany będzie corocznie w latach 2020-2021 tj. w czasie II kadencji Cieszyńskiej Rady Seniorów.  Kandydatów do tytułu zgłaszać będzie można od 1 marca do 30 kwietnia.

Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie w Cieszynie:  podmiotów oferujących produkty, usługi i zniżki, dedykowane osobom starszym. Miejsc, w których osoby starsze czują się swobodnie i przyjemnie, są godnie traktowane i obsługiwane, miejsc odpowiadających szczególnym potrzebom seniorów, poprzez ich dostosowanie w zakresie dostępności dla osób starszych,  podmiotów tworzących kreujących miejsca, odpowiadające potrzebom osób starszych i im przyjazne.

W szranki mogą stanąć zarówno podmioty publiczne jak i niepubliczne. Zgłosić można więc organizację, fundację, sklep, czy kawiarnię. Szansę mają również organizacje prowadzące placówki edukacyjne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne oraz zdrowotne. Nie można jednak zgłaszać podmiotów, które na podstawie swojego statutu prowadzą działania na rzecz seniorów, lub zostały powołane do promowania takich działań (w związku z tym w konkursie nie wezmą udziału organizacje senioralne).

Warunkiem udziału jest złożenie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny jest na stronie BIP ciszyńskiego Urzędu (link tutaj). Według regulaminy, podmiot, który zostaje zgłoszony, powinien posiadać specjalną ofertę, skierowaną do osób starszych, udogodnienia dla osób starszych, wykazywać otwartość na potrzeby seniorów i tworzyć miejsca, które osoby starsze chcą odwiedzać.

Zgłoszenie przechodzi dwuetapową weryfikację – formalną i merytoryczną. Ta druga będzie wiązała się z wizytacją komisji konkursowej. Pozytywna opinia komisji zakończy się wyróżnieniem, przez przyznanie certyfikatu „Miejsce Przyjazne Seniorom”, którym podmioty będą mogły posługiwać się przez rok. Wyróżnione miejsca będą również promowane przez miasto.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: