Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Międzyrzecze: Powstanie nowy ośrodek

W Gminie Jasienica powstanie nowy ośrodek zdrowia. Starego nie opłaca się przebudowywać. Koszt? Ponad 4 miliony zł.

Łącznie 4 255 900 zł kosztować będzie budowa nowego ośrodka zdrowia w Międzyrzeczu Górnym. W tej kwocie mieści się 2,5 mln zł dofinansowania.

Warunki przyjmowania pacjentów w dotychczasowej przychodni w Międzyrzeczu Górnym nie spełniają już norm dla takich obiektów. Przebudowa byłaby bardzo kosztowna, toteż uznaliśmy, że łatwiej i taniej będzie postawić całkowicie nowy budynek w innym, dogodnym do dojazdu miejscu, w pełni dostosowany do wymogów lecznictwa XXI wieku – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Podkreśla, że nowa przychodnia będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, z łatwo dostępnym wejściem, gabinetami, poczekalniami i toaletami. Będzie też na tyle przestronna, że oczekujący na wizytę chorzy zachowają wobec siebie pewien bezpieczny dystans, dodatkowo zostanie wydzielona część dla dzieci zdrowych, aby nie miały okazji stykać się z chorymi zakaźnie pacjentami. – Po doświadczeniach z pandemią zadbaliśmy szczególnie o takie zaprojektowanie obiektu, aby był bezpieczny na tyle, na ile jest to tylko możliwe – dodaje Janusz Pierzyna.

Z kwestii budowlanych nowy budynek stanie na działce w pobliżu kościoła katolickiego, gdzie jest duży parking, z którego korzystać będą dojeżdżający pacjenci. Obiekt będzie parterowy o powierzchni zabudowy 416 mkw. oraz powierzchni użytkowej wynoszącej 344 mkw. W projekcie przewidziano wspomniane osobne strefy dla zdrowych dzieci i chorych z osobnymi wejściami, recepcję. Będzie też 10 pomieszczeń, w tym gabinety zabiegowe, separatka, pracownia RTG, pokój pielęgniarek i oczywiście gabinety lekarskie. Przetarg na budowę został już rozstrzygnięty, inwestycja wkrótce się rozpocznie.

 

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: