Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mieczysław Szczurek w zespole tematycznym Związku Powiatów Polskich

Starosta cieszyński Mieczysław Szczurek został powołany na postawie Uchwały Zarządu Związków Powiatów Polskich do Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska KWRiST.

O powołaniu do Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska KWRiST Mieczysław Szczurek poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych w czwartek (07.03.2019). Uchwała, na mocy której wszedł w skład wspomnianego zespołu, została wydana już 11 lutego 2019 roku. Powołanie jest wynikiem decyzji, które zapadły w trakcie styczniowego, XXIV Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

- Wybór mojej osoby do zespołu, który jest dużym wyróżnieniem zarówno dla mnie, jak i dla naszego Powiatu, sprawił mi osobistą satysfakcję. Dzięki temu będziemy mieli większy wpływ na bardzo ważne tematy związane z całokształtem rozwoju infrastruktury, polityki regionalnej oraz środowiska. Myślę, że moje zaangażowanie w pracę Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego przyniesie wymierne korzyści, w postaci przyjaznego prawa tworzonego z myślą o samorządach i ich mieszkańcach. Powinno również wpłynąć na poprawę sytuacji powiatów, co jest ogromnie ważne dla mnie jako Starosty i samorządowca – poinformował w na Facebooku Szczurek.


Pełen skład Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska KWRiST to:
• Paweł Piasny – Starosta Olkuski
• Piotr Chęciek – Starosta Dębicki
• Lucjan Czenczek – Wicestarosta Leżajski
• Witold Darłak – Starosta Ropczycko-Sędziszowski
• Adam Korta – Starosta Bocheński
• Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Wałbrzyski
• Mieczysław Szczurek – Starosta Cieszyński
• Bartłomiej Zydel – Ekspert ZPP

Związek Powiatów Polskich, do którego należy również powiat cieszyński, istnieje od 1999 roku. Aktualnie skupia 308 powiatów i miast na prawach powiatu. Jednostka samorządu terytorialnego nie staje się automatycznie członkiem Związku, aby do niego przystąpić rada powiatu (lub miasta w przypadku miasta na prawach powiatu) musi podjąć stosowną uchwałę.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-07 17:44:32
bronek91: Gratulacje, może w końcu pojawią się jakieś realne pomysły jak wpisać powiat w polską strukturę administracyjną, w ten sposób, aby już nikt nie miał uzasadnionych wątpliwości co do sensu istnienia i funkcjonowania tego rodzaju samorządu. Obecnie powiat jest postrzegany jako twór, krojony na miarę potrzeb lokalnych prowincjonalnych elit politycznych. Natomiast organy powiatu często postrzegane są przez mieszkańców jako apanaże dla tych zasłużonych politycznie.
2019-03-08 11:38:24
torcin: Rozumiem że ktoś uważa się za wyróżnionego niewiedząc czemu, ale twierdzenie że to wyróżnienie dla naszego Powiatu jest egoizmem. Tak to jest jak się popada ze skrajności w skrajność. Patrząc na infrastrukturę Cieszyna pozostawioną po gryzoniu to raczej wstyd dla Powiatu.
2019-03-08 17:21:06
Wiederholec: "Myślę, że moje zaangażowanie w pracę .........." buchacha, -zaangażowanie w pracę -no nie ale się uśmiałem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: