Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Miasta chcą się promować wspólnie

Cieszyn i Czeski Cieszyn chcą razem stawiać na promocję turystyczną i gospodarczą, dlatego już pod koniec tego roku będą miały wspólną stronę internetową. Powstanie ona z pieniędzy, które miasta zdobyły od Unii Europejskiej.

Dotychczas oba miasta miały własne strony internetowe, ale władze doszły do wniosku, że lepiej i taniej jest się promować razem. W tym celu postanowiły stworzyć jednolity internetowy system obejmujący informacje dla mieszkańców, turystów, podmiotów gospodarczych i potencjalnych inwestorów. - System dostarczał będzie informacji na temat życia miast, możliwości spędzenia wolnego czasu, historii, zabytków, walorów przyrodniczych. Na stronie znajdzie się też miejsce dla ofert inwestycyjnych, instytucji i podmiotów działających po obu stronach granicy - wyjaśnia Renata Karpińska, szefowa biura promocji i informacji Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Na wspólnej witrynie znajdą się podstawowe informacje potrzebne turystom przyjeżdżającym nad Olzę, kalendaria wydarzeń kulturalnych oraz oferty, gdzie można inwestować w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Wszystkie informacje będzie można przeczytać po polsku, czesku lub angielsku.

Prace nad stroną już się rozpoczęły. Kosztować będą 12 tys. euro, ale prawie 75 proc. pieniędzy wyłoży za nadgraniczne miasta Unia Europejska. - Po zakończeniu prac nasza obecna strona internetowa najprawdopodobniej nie przestanie istnieć. Musimy gdzieś zamieszczać chociażby informacje o przetargach - mówi wiceburmistrz Cieszyna, Włodzimierz Cybulski.

źródło: naszemiasto.pl
dodał: J.K.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: