Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Megasukces w Ustroniu

To popularne określenie w języku młodych jest oprócz zasłużonego, także ukłonem w ich stronę. To za sprawą Młodzików z MKS'u możemy o meczu IV kolejki mówić w takich kategoriach. Wygrany mecz w tak imponującym stylu z aspirującą do mistrzowskiego tytułu drużyną Zrywu Chorzów, uprawnia do euforii.

Zaczęło się jak zwykle. Od pierwszych sekund szczypiorniści z Podbeskidzia mocno cisnęli. W porównaniu do ubiegłego sezonu oprócz postępu w umiejętnościach technicznych, na lepsze zmieniła się także mentalność zawodnicza. Objawiło się to przede wszystkim tym, że napór na bramkę przeciwników nie osłabnął do ostatnich sekund, mimo szybko rosnącej przewagi. Tutaj kolejny ukłon, tym razem w kierunku trenera Piotra Bejnara. To za jego sprawą w umysłach tych młodych chłopców kształtuje się wzorzec dobrze wychowanego i walecznego sportowca.

Po zwycięstwie nad Rudą Śląską wysoka wygrana z Chorzowem 43:24 (19”12), nie pozostawia już cienia wątpliwości kto jest najlepszy. A na boisku najlepszych w tym spotkaniu było kilku. Rozkład trafionych rzutów z ustrońskiego zespołu jest kolejnym powodem do zadowolenia szkoleniowców i obecnej na widowni publiczności. Skuteczność na rozegraniu potwierdzili Jaworski  – 11 i Bejnar – 6. Wśród skrzydłowych  także przybywa zdobytych bramek. Najwięcej, 8 - dopisuje do statystyk Siekierka, 7- Gawlas a 4 – Kowalczuk. Dobre zawody rozegrali obaj bramkarze, Browarczyk i Oliwka. Dla porównania w drużynie ze Śląska po 6 bramek zdobyło tylko dwóch zawodników, Biskup i Rybacki. To chyba najważniejsze kryterium oceny drużyny.

Możliwości taktyczne „pociągnięcia” gry, rozłożone na tyle opcji stawia przeciwnika w trudnej sytuacji. Bezpośrednie krycie jednego z ustronian, skutkuje zmianą taktyki i uruchamia grę na innego a zagęszczenie obrony w środku pozwala  MKS'owi zagrać skrzydłami. Gdy ten napastniczy mechanizm uzupełnia skuteczna gra w obronie ze skutecznymi bramkarzami, zespół robi się nie do przejścia. V kolejka już w przyszłym tygodniu.  MKS zagra z SPR POGOŃ II 1945 ZABRZE na hali Pogoni przy ul Wolności 406.

MKS USTROŃ skład zespołu:

trenerzy : Piotr Bejnar, Lesław Kaczmarek

Browarczyk Piotr,  Jaworski Ignacy, Kowalczuk Aleksander, Gawlas Piotr, Raszka Michał, Gierczak Karol, Markuzel Krzysztof, Darowski Maciej, Bejnar Aleksander, Siekierka Patryk, Mrowiec Bartosz, Oliwka Dawid, Szturc Piotr, Chłopecki Maksymilian, Pinkas Kamil, Gogółka Łukasz.

K. Medwid

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: