Medalu nie zdobyła, ale poprawiła „życiówkę”

Przed rokiem zamknęła czołową „6”, a w piątek uplasowała się na 4. pozycji. Weronika Chrapek ma za sobą występ podczas Halowych Mistrzostw Polski U-18 w lekkoatletyce.

Weronika Chrapek zadebiutowała na Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 przed rokiem w Rzeszowie, zajmując wówczas 6. miejsce. Zawodniczka Sprintu Bielsko-Biała wybrała się do Wrocławia, gdzie w tym roku juniorzy toczą boje o medale.

16-latka pewnie rozpoczęła zmagania, pokonując wysokość 3 metrów przy drugim podejściu, ale gdy poprzeczka została zawieszona 20 centymetrów to pojawiły się problemy. Ostatecznie, podopieczna Magdaleny Kubali uporała się z nią. Chrapek pokonała kolejną wysokość – 3,30 – za pierwszym razem, a 3,40 m przy trzecim podejściu.

Zawodniczka Sprintu Bielsko-Biała już nie zaliczyła udanej próby, mimo podejścia do 3 metrów i 50 centymetrów. 16-latka zakończyła rywalizację na 4. pozycji, ale warto zaznaczyć, że Chrapek wróci z Wrocławia z poprawioną „życiówką”.