Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Medal za 50 lat małżeństwa

Medale od prezydenta Lecha Kaczyńskiego i dyplomy odebrali w czwartek 5 listopada 2009r. z rąk burmistrza miasta małżonkowie świętujący jubileusz 50 – lecia i 60 -lecia pożycia małżeńskiego.

5 listopada w strażnicy OSP Wisła Jawornik odbyła się uroczystość wręczenia medali i dyplomów za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale nadane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymały pary z 50-letnim stażem małżeńskim, natomiast dyplomy od burmistrza Wisły Andrzeja Molina otrzymali małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie 60 lat.
- Dzisiaj Wasza małżeńska codzienność, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Składamy Wam drodzy małżonkowie gratulacje i wyrazy najwyższego uznania – mówiła podczas uroczystości Irena Szatan, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wiśle.
- Gorąco Wam gratuluję i życzę kolejnych lat wspólnego pożycia małżeńskiego, w zdrowiu szczęściu i radości. Dziękuję Wam za to, co zrobiliście dla siebie nawzajem, dla swoich rodzin, ale również dla naszego miasta. Jesteście Państwo wspaniałym przykładem dla młodszych – mówił do jubilatów burmistrz Molin. - Miło nam, że w naszej miejscowości grono osób, które świętują tak piękny jubileusz, jest tak liczne i stale się powiększa, o czym świadczy fakt, że po raz pierwszy uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie odbywa się poza Urzędem Miejskim, gdzie po prostu wszyscy nie zmieścilibyśmy się.
Medale prezydenckie z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego w roku 2009 otrzymali:
Aleksandra i Julian Arkuszyńscy, Halina i Jan Bujok, Marta i Jan Bujok, Zuzanna i Jan Cieślar, Helena i Jerzy Cieślar, Anna i Paweł Cieślar, Krystyna i Zbigniew Czajkowscy, Ewa i Andrzej Czyż, Ewa i Stanisław Czyż, Aniela i Henryk Gluza, Maria i Władysław Gomola, Zuzanna i Wiktor Górniok, Anna i Jerzy Kamieniorz, Agnieszka i Kazimierz Kloc, Krystyna i Jan Kojma, Anna i Józef Lazar, Henryka i Henryk Malczuk, Emilia i Erwin Miedziak, Helena i Paweł Niemczyk, Krystyna i Kazimierz Nowak, Zofia i Jerzy Pilch, Zofia i Jerzy Józef Pilch, Helena i Józef Pilch, Anna i Rudolf Pinkas, Janina i Stanisław Stępień, Kazimiera i Czesław Strawa, Maria i Władysław Szalbot, Maria i Paweł Sztwiertnia, Maria i Jan Wisełka oraz Anna i Tadeusz Wrzecionko.
Dyplomy z okazji 60-lecia pożycia małżeńskiego otrzymali: Helena i Marian Franków, Maria i Józef Korcz, Jadwiga i Michał Mołodyńscy, Milada i Rudolf Pastuszek oraz Zuzanna i Paweł Pinkas.
Po wręczeniu medali, dyplomów, kwiatów i słodkich upominków, specjalnie dla jubilatów, sympatyczny program artystyczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wiśle Jawornik pod kierunkiem Elżbiety Panek i Bronisława Masnego

KOD/wisla.pl
 

źródło: ox.pl/wisla.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: