Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Maturzyści z powiatu cieszyńskiego najlepsi w województwie śląskim!

Dziś (05.07) w systemie Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych zostały opublikowane wstępne wyniki tegorocznych matur. Ponownie nasi  maturzyści okazali się najlepsi w naszym województwie!

 Maturzyści z powiatu cieszyńskiego okazali się najlepszymi uczniami zdającymi Egzamin Dojrzałości w całym województwie śląskim z wynikiem 84% (średnia krajowa: 78,2%)! Na kolejnych miejscach uplasowali się ex aequo maturzyści z Gliwic i Dąbrowy Górniczej, zdobywając 83%.

W Polsce spośród tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych maturę zdało 78,2%. Prawo do poprawki ma 15,5% abiturientów, natomiast definitywnie nie zdało jej 6,3% uczniów. Egzamin z języka polskiego zdało 95% zdających, z egzaminem z matematyki poradziło sobie 82% maturzystów, a egzamin z języka angielskiego zdało 94% zdających.

- Drodzy Maturzyści! Gratuluję Wam osiągniętego sukcesu! Pokazaliście, że młodzież z terenu powiatu cieszyńskiego także i w tym roku jest najlepsza w całym województwie śląskim. Powiat Cieszyński, od lat bierze udział w różnych rankingach, zdarza się, że zajmujemy w nich wysokie miejsca, ale to Wy zdeklasowaliście nas w sposób mistrzowski. Nie można zapomnieć także o tym, że ten sukces jest również dowodem na wysokie umiejętności nauczycieli oraz na ich szczególne zaangażowanie w Wasz proces edukacyjny, za co im serdecznie dziękuję i doceniam – powiedział Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Przypomnijmy - aby zdać maturę, należy uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego. Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki w sierpniu.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-06 09:10:47
św. Patryk.: na naszym terenie opłacana przez rząd programowa indoktrynacja religijnym chłamem w wykonaniu armii biskupich pachołków okazuje się być nieskuteczna, to dobry prognostyk na przyszłość dla nas i dla naszych dzieci
2022-07-08 05:50:09
AntyklerForte+: Powodów do chwały nie ma Liceum Katolickie prowadzone przez Stowarzyszenie im. Św. Ojca Pio na ul. Warszawskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Żaden z 12 uczniów matury nie zdał.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: