Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

MATURA 2011: Dziennik maturzystki (1)

 

Matura, trudny okres dla wielu nastolatków. Jednak mało kto zastanawia się nad tym, jak młodzież przeżywa ten czas. Nazywam się Amanda, jestem tegoroczną maturzystką i chciałabym pokazać wam moje przygotowania do tegoż egzaminu. Będę pisać także jak spędzam mój wolny czas, nie zabraknie słów o moim najbliższym otoczeniu. Będzie mi miło, jeśli przejdziecie wraz ze mną przez ten czas.

Nie boję się matematyki

Jak już wcześniej wspomniałam nazywam się Amanda Mrzygłód i mieszkam w Ustroniu, gdzie się wychowałam. Do szkoły uczęszczam do Cieszyna, do tzw. „Kopera”, do klasy o profilu informatyczno-ekonomicznym. Jak można się domyśleć, przedmiotami rozszerzonymi w tej klasie są matematyka, informatyka oraz geografia. Mimo tego, na maturze na pewno nie chcę zdawać rozszerzonej matematyki, a podstawy jakoś się nie obawiam. Planuję zdawać WOS, a co dalej? To się wkrótce okaże. Na studia chciałabym dostać się do Wrocławia, ponieważ bardzo podoba mi się to miasto, kierunkiem studiów byłoby dziennikarstwo, a specjalnością dziennikarstwo sportowe.

Kocham taniec

To chyba tyle, jeżeli chodzi o naukę. A co mogę powiedzieć o życiu prywatnym? Na pewno to, że moim hobby jest taniec. Tańczę już 8 lat, przy czym jestem raczej samoukiem, ponieważ niestety nie miałam możliwości pracować dotąd z profesjonalnymi choreografami. Ale myślę, że nie to jest ważne, ponieważ tańczę po prostu dla przyjemności. Poza tańcem uwielbiam sport. Kiedyś przez niedługi czas trenowałam koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, lekkoatletykę, a nawet karate. Jednak tylko przez krótki okres, ponieważ jestem osobą raczej niecierpliwą i szybko się nudzę. Teraz pozostało mi tylko i wyłącznie oglądanie programów sportowych w telewizji. Najbardziej lubię piłkę nożną, można powiedzieć, że na jej punkcie mam bzika. Może to, jaką drużynę lubię najbardziej zostawię dla siebie, tak dla własnego dobra.

Zdolna, ale leniwa?

Może kilka słów o mojej rodzinie: mama pracuje w ustrońskim sanatorium, tata za granicą od ponad dwóch lat, a moja młodsza siostra uczy się w gimnazjum w Ustroniu. Mam chłopaka, który jest ode mnie starszy o dwa lata i gorąco wspiera mnie we wszystkich moich planach i marzeniach. Mamy yorka o imieniu Shina, która swoim charakterem idealnie zgrała się z naszą rodziną - jest bardzo energetyczna i wesoła. Myślę, że moją główną wadą jest lenistwo. Często słyszę, że jestem bardzo zdolna, ale leniwa. Dlatego w przyszłości chcę wykonywać zawód, który będzie mi sprawiał sporo radości. A zalety? Na pewno poczucie humoru, ambicja i upór, chociaż nie zawsze jest on traktowany jako cecha pozytywna. Jestem osobą wesołą i towarzyską, a w wolnym czasie uwielbiam spotykać się z moim chłopakiem i znajomymi. W weekendy pracuję, a ostatnio mam sporo na głowie, więc ciężko mi wszystko pogodzić. Na szczęście jestem sprytną osobą i jakoś daję sobie z tym radę.


Myślę, że to byłoby na tyle. Mam nadzieję, że będziecie śledzić moje poczynania, a ja przybliżę wam temat matur i spraw z tym związanych.

A z okazji zbliżających się Świąt, chciałabym życzyć wszystkim Czytelnikom zdrowia, szczęścia i spędzenia samych miłych chwil w gronie rodzinnym.

Amanda Mrzygłód jest tegoroczną maturzystą. Mieszka w Ustroniu, ale uczy się w klasie o profilu informatyczno-ekonomicznym w cieszyńskim „Koperze”. To dzięki niej będziemy poznawać życie tegorocznych maturzystów. Publikujemy jej dziennik pisany specjalnie dla portalu OX.pl

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: