Martyna Kłoda walczyła na Mistrzostwach Polski

Martyna Kłoda z Pogwizdowa grająca w parze z Marią Włoch z Poznania zakończyły już swój udział w turnieju finałowym Orlen Mistrzostw Polski Kobiet w siatkówce plażowej, który rozgrywany jest w Krakowie. Wkrótce panie wystąpią na Mistrzostwach Europy do lat 20, które odbędą się we Włoszech.

We wtorek (26.08.2014) Kłoda i Włoch przegrały z parą Aneta Gancarczyk i Izabela Kożoń 1:2 (17:21, 21:17, 11:15), a następnie w pierwszej rundzie repesaży pokonały duet Natalia Gruszczyńska / Aleksandra Wróblewska 2:0 (21:13, 21:12).

Niestety, w środę (27.08.2014) w pojedynku drugiej rundy repesaży, uległy Martynie Wardak i Joannie Wiatr 0:2 (16:21, 12:21) i w klasyfikacji końcowej mistrzostw kraju zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12.

Siatkarki wystąpią wkrótce w Mistrzostwach Europy do lat 20, które odbędą się w dniach 4-7 września we włoskiej miejscowości Cesenatico. Do Włoch pojedzie także Mateusz Łysikowski ze Skoczowa, któremu w zawodach partnerować będzie Jakub Jetke.