Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Martin Schmitt i ks. Byrt na wspólnym spotkaniu. Co duchowny przekazał skoczkowi?

Któż z nas nie pamiętam rywalizacji Adama Małysza z Martinem Schmittem czy Svenem Hannavaldem… Przy okazji Pucharu Świata w skokach narciarskich odbywały się różne spotkania ze skoczkami w Szczyrku.
 
 

Jedno z takich spotkań odbyło się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku z wielokrotnym medalistą i mistrzem w skokach narciarskich Martinem Schmitt. - Kapitalne spotkanie z uczniami trenerami i nauczycielami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i dane mi było jako księdzu ewangelickiemu także tam na tym spotkaniu postawić kilka pytań dotyczących relacji skoczka z Bogiem. Martin Schmitt jest z kościoła katolickiego i chętnie dzielił się swoimi przeżyciami na skoczniach Świata. Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji z jego życia zarówno jako skoczka jak prywatnych. Padało wiele pytań ze strony uczniów i trenerów na które Martin Schmitt odpowiadał bardzo chętne.  Takie spotkania z takimi mistrzami dają młodzieży o wiele więcej niż kolka godzin lekcji wychowawczej – stwierdza ks. Jan Byrt proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu

 Na koniec spotkania Byrt, który jak sam stwierdza, nigdy nie chodzi z pustymi rękami przekazał w imieniu Kościoła Ewangelickiego książkę Lidii Czyż żony ks ewangelickiego z Wisły Malinki Leszka Czyża pt „Mocniejsza niż śmierć”, oczywiście przetłumaczoną na  język niemiecki.

 

Red.

 
źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-01-19 20:03:20
wapieniak: Superowy chop !!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: