Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mandaty sprawdzisz w internecie

Wielu kierowców czekało na to rozwiązanie. Już od jutra - 24 kwietnia, stan swojego konta z punktami karnymi oraz szczegóły dotyczące mandatów będzie można sprawdzić bez wychodzenia z domu.

Od 24 kwietnia 2017 roku na stronie obywatel.gov.pl kierowcy będą mogli zweryfikować swój stan konta z punktami karnymi. Umożliwia to uchwalenie przez Sejm zmian, które mają pomóc obywatelom załatwienie szeregu spraw z administracją publiczną bez konieczności wychodzenia z domu.

Jednak aby je sprawdzić potrzebny jest zaufany profil, który można zdobyć m.in. w wielu urzędach gmin i miast powiatu cieszyńskiego. Zdobycie takiego profilu oferują także niektóre banki. 

- Kierowca zobaczy nie tylko liczbę punktów karnych. Będzie mógł również sprawdzić datę popełnienia wykroczeń, informacje o pojeździe, a także miejscu popełnienia wykroczenia. – informuje portal motofakty.pl

Obecnie procedura sprawdzania liczby posiadanych punktów karnych wymaga od kierowcy udania się na komisariat policji. Policja nie udzieli nam takich informacji telefonicznie lub mailowo. Uzyskanie informacji od policjanta jest bezpłatne, natomiast za zaświadczenie o liczbie punktów karnych trzeba zapłacić 17 zł.

 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-04-24 07:49:21
bronek91: Właściwie;) Kolejny krok..... Zając się wykroczeniami drogowymi grup uprzywilejowanych.....
2017-04-24 09:27:25
yamah: Czegoś tu nie rozumiem... toż to nie dość że dostanę mandat , to jeszcze mam zapłacić 17 zł aby się dowiedzieć ile mam punktów???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: