Mamy Wicemistrza Świata!

Świetna wiadomość dla fanów wyścigów motorowych napłynęła do naszej redakcji. Paweł Szymkowski,o którego sukcesach i występach informowaliśmy niejednokrotnie na łamach portalu, został Wicemistrzem Pucharu Świata Juniorów w SuperEnduro roku 2013. Zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego.

SuperEnduro to nowa dyscyplina, która od niedawna pojawiła się w kalendarzu Polskiego Związku Motorowego. Stała się bardzo popularna, ponieważ budzi ogromne emocje i jest bardzo widowiskowa. Zawodnicy występują na specjalnie przygotowanym „torze przeszkód” i są skupieni na hali pod zadaszeniem, dzięki temu kibice bez przemieszczania się mogą zobaczyć zmagania wszystkich zawodników.

- Paweł swoją przygodę z superenduro zaczął właśnie od występu w Łodzi w roku 2010 potraktował to jako trening przed sezonem 2012 w którym został Mistrzem Polski w rajdach enduro w klasyfikacji generalnej. Po namowie Prezesa Macieja Wróbla postanowił w ostatniej chwili zgłosić swój udział w pierwszej eliminacji SuperEnduro w Łodzi 10.12.2012. Start w tych zawodach potraktował już bardzo poważnie , ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich widzów zajął pierwsze miejsce po dwóch wyścigach .Zarząd CKM podjął decyzję wraz z Pawłem o wystawieniu naszego zawodnika w dwóch pozostałych rundach w Hiszpanii oraz Francji To zmotywowało go do dalszej ciężkiej pracy i jak widać decyzja była jak najbardziej trafiona - komentuje Agata Gram z Cieszyńskiego Klubu Motorowego.

Podczas pierwszej rundy, która odbyła się w Łodzi 10 grudnia 2012 zawodnik CKM stanął na najwyższym stopniu podium, 10 lutego br. w Barcelonie był na IV miejscu. O tytule wicemistrzowskim zadecydowała III runda we Francji, która odbyła się 09 marca: -  Po emocjonujących zmaganiach klasyfikacji generalnej Paweł zdobył Wicemistrza Pucharu Świata w klasie Junior zdobywając w sumie 89 pkt. Mistrzem został MCCANNEY Danny z sumą punktów 101 oraz II Wicemistrzem REDONDI Giacomo z 88 pkt na swoim koncie. Zaledwie 1 punktem Paweł wygrał z REDONDI Giacomo. Ta niewielka przewaga punktowa na pewno nie pomagała mu w jeździe a jedynie potęgowała stres. Cały czas musiał jechać bardzo skupiony żeby nie popełnić żadnego błędu, który mógł go kosztować utratę pozycji na podium. Na szczęście jego doświadczenie ze startów w zawodach MŚ Enduro tzw.sześciodniówce oraz Mistrzostw Europy w enduro oraz Mistrzostwach Polski zachować zimną krew i w dniu swoich urodzin mógł świętować swoje kolejne zwycięstwo -relacjonuje Agata Gram z CKM i dodaje: - Serdecznie gratulujemy mu kolejnego sukcesu i życzymy sportowej passy w kolejnych coraz to trudniejszych zmaganiach sportowych! Zarząd Klubu dokłada wszelkich starań do rozwoju naszych zawodników , mamy nadzieję że takich sukcesów będzie coraz więcej.

Wkrótce dla CKM pojawi się kolejna szansa na osiągnięcia - już niedługo zawodnicy klubu pojadą na pierwsze zawody do Sokółki na Mistrzostwa Polski w rajdach enduro.