Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mamy powiat na 5!


Mieszkamy w jednym z najlepszych powiatów w Polsce. Powiat Cieszyński znalazł się na 5 miejscu Rankingu Powiatów 2010. Rok wcześniej zajął tam 213 miejsce.


Podczas Kongresu Regionów w Świdnicy Starosta Cieszyński Czesław Gluza odebrał wyróżnienie, impreza odbywała się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Samorządy sklasyfikowane w rankingu ocenione zostały przez ekspertów Związku Powiatów Polskich według 78 kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.-  Podczas uroczystości podkreślono skok w rankingu Powiatu Cieszyńskiego co najlepiej obrazuje postęp jaki udało nam się osiągnąć w wielu obszarach. Ten sukces bardzo cieszy, ale także zobowiązuje do dalszej skutecznej pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny i  jej mieszkańców - podkreśla Starosta Cieszyński Czesław Gluza.

Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa samorządów. Uczestniczyło w nim w sumie 263 powiatów. Na pierwszym miejscu znalazł się Powiat Kielecki.
(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: