Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mamy kolejny cud!

Wygląda na to, że mieszkamy w krainie cudów. I to nie żarty! Mamy kolejny cud unijny w naszym powiecie!

Po nagrodzie dla Beskidzkiej 5, „Design Alive! żywa galeria designu" kolejna statuetka  plebiscytu „Polska Pięknieje” trafia do naszego regionu i to dzięki głosom internautów. Najwięcej w głosowaniu internetowym  zebrał zrealizowany projekt adaptacji na cele kulturalne ruin dworu Kossaków w Górkach Wielkich w woj. śląskim. Projektodawcą była Fundacja im. Zofii Kossak, a kwota uzyskana ze środków unijnych to 1,5 mln zł z Regionalnego Programu dla Województwa Śląskiego.
- Mamy na sali prawdziwych euroliderów, którzy starania rządu o to, by jak najwięcej unijnych środków trafiało do Polski, przekształcają w czyn. Nie byłoby tego wielkiego polskiego zwycięstwa, jakim jest przodowanie Polski w UE, jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy, gdyby zabrakło ludzi, którzy potrafią budować i realizować te najambitniejsze w naszej historii projekty - powiedział premier Donald Tusk w czwartek 5 maja podczas gali IV Forum Funduszy Europejskich, podczas których nagrodzono laureatów tegorocznego konkursu „Polska Pięknieje”.
Jak dodała Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska do tej pory zrealizowano w kraju 90 tys. projektów unijnych, a kolejne 60 tys. jest w trakcie realizacji.


Dotychczas Polska pozyskała 17,3 mld euro funduszy unijnych (21 proc. wszystkich środków wypłaconych państwom członkowskim). Za nami są Hiszpanie z 8,8 mld euro, Niemcy z 7,9 mld euro i Węgry (6,5 mld euro). Dotychczas KE wypłaciła państwom członkowskim średnio 24 proc. środków w stosunku do planowanej alokacji. W przypadku Polski wskaźnik ten wynosi 27 proc.


KOD/ PAP

PISALIŚMY:

Dwór Kossaków i jest piękniej

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: