Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Małysz w Galerii Sław Polskiego Sportu

Adam Małysz jest jednym z dziesięciorga wybitnych zawodników pierwszej dekady XXI wieku, którzy w poniedziałek 14 listopada wzbogacili - Galerię Sławy Polskiego Sportu?. Dyplomami zostali uhonorowani wybitni zawodnicy sportowi pierwszej dekady XXI w. Wyróżnienia wręczył w poniedziałek 14 listopada Prezydent Bronisław Komorowski w Belwederze.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym, którzy stali się cząstką panteonu chwały sportu polskiego. Nam jest potrzebny taki panteon chwały, poczucie, że w ramach polskiej wspólnoty mamy sukcesy i w dziedzinie sportu – powiedział Prezydent RP.
Wśród dziesięciorga sportowców nie zabrakło wybitnego skoczka narciarskiego z Wisły – Adamem Małysz. Kapituła „Galerii Sław Polskiego Sportu” pod przewodnictwem Sobiesława Zasady, znanego polskiego kierowcy rajdowego postanowiła wyróżnić też: Leszka Blanika (gimnastyka), Justynę Kowalczyk (biegi narciarskie), Otylię Jędrzejczak (pływanie) i dwie osady wioślarskie: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski (czwórka podwójna) oraz Robert Sycz i Tomasz Kucharski (dwójka podwójna wagi lekkiej).


Niestety Adam Małysz nie pojawił się u Prezydenta z powodu przygotowań do rajdu Dakar. W jego imieniu nagrodę odebrał Apoloniusz Tajner. Nieobecna była również Justyna Kowalczyk, ze względu na swój pobyt w Finlandii, w jej imieniu wyróżnienie odebrał ojciec Józef.


Prezydent porównał walkę sportowców, do tej którą odgrywa Polska na arenie międzynarodowej. – Sportowcy skazani na ciągłe konkurowanie, ciągłe zmaganie się, ale chyba dlatego są świetną ilustracją tego, co jest nam Polakom bardzo potrzebne. Bo my musimy znajdować tę odwagę, chęć, wolę dobrego współzawodnictwa, dobrego ścigania się z resztą świata, dobrego konkurowania w wielu dziedzinach – mówił Bronisław Komorowski.


Podkreślił, że taki przykład osób, które potrafiły skutecznie konkurować, jest wspaniałą lekcją tego co Polsce, Polakom potrzeba dzisiaj w stopniu najwyższym. – Sport uczy nas dobrego współzawodnictwa i buduje w nas przekonanie, że jesteśmy dobrą wspólnotą – zaznaczył.


KOD

źródło: ox.pl/PREZYDENT.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: